KOMUNIKATY


Zapraszamy na Drzwi Otwarte do Bursy Szkolnej :

15 marca 2024

w godzinach 13:00 – 18:00

Przyjdź, zobacz, przekonaj się, że warto u nas zamieszkać!

Zapraszamy serdecznie

 


 Bursa Szkolna w nowej odsłonie!

Trwający ponad rok remont naszej bursy wreszcie dobiegł końca.
Zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy mogą cieszyć się z pozytywnych zmian jakie zastali wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
Nowoczesna i kolorowa elewacja, docieplony budynek, nowy dach z fotowoltaiką, szczelne, wygłuszające hałas okna, nowe kaloryfery z możliwością indywidualnej regulacji temperatury oraz energooszczędne ledowe oświetlenie, to wszystko składa się zarówno na podniesienie estetyki budynku jak i na polepszenie warunków mieszkaniowych w bursie, co docenimy szczególnie w miesiącach zimowych oraz na znaczne oszczędności w utrzymaniu budynku.
Również wewnątrz placówki czekała niespodzianka w postaci nowo wyremontowanych łazienek dziewcząt, które jako pierwsze mogą się cieszyć z tej „odrobiny luksusu” w naszej bursie.
Liczymy na kontynuację remontów łazienek również po stronie chłopców, aby i oni mogli się nimi cieszyć, nie zazdroszcząc swoim koleżankom.
Wszystkie te pozytywne zmiany w naszej placówce były możliwe dzięki decyzjom Pana Starosty Pawła Rajskiego, który postanowił zadbać o naszą placówkę i jej mieszkańców, za co jesteśmy bardzo wdzięczni, serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej. :)


SZANOWNI RODZICE!
DRODZY WYCHOWANKOWIE!

Kwaterowanie do Bursy rozpoczynamy w środę  31 sierpnia 2022r.
Plan zakwaterowania:

  1. Od  godziny 13:00 do 15:00 zapraszamy wszystkich wychowanków nowoprzyjętych.
    O godzinie 15:15 w świetlicy na parterze odbędzie się zebranie dla rodziców wychowanków nowoprzyjętych.
    Prosimy o  obecność na zebraniu tylko jednego z rodziców nowoprzyjętego wychowanka.
  2. Od godziny 16:00  do 18:00  wychowankowie Grupy III i Grupy IV
  3. Od godziny 18:00  do 20:00  wychowankowie Grupy I i  Grupy II


31 sierpnia 2022r w dniu kwaterowania Bursa nie zapewnia wyżywienia.
Kuchnia zostanie uruchomiona od 1 września.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


Komunikat dla Kandydatów ubiegających się o miejsce
w Bursie Szkolnej w roku szkolnym 2022/2023
.

W zakładce REKRUTACJA I WNIOSEK znajduje się nowy Harmonogram i Regulamin Rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 oraz ważne informacje związane ze składaniem wniosków.
Zapraszam do  dokładnego zapoznania się z nimi i przesyłania wniosków w wyznaczonym w harmonogramie terminie. Dodatkowych informacji udziela sekretariat bursy pod numerem telefonu 62-735-60-95 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Dyrektor Bursy Szkolnej
Marzena Mocek


UWAGA DRODZY WYCHOWANKOWIE I RODZICE !

W związku z udzielaniem pomocy młodzieży, przeżywającej trudności spowodowane m.in. skutkami izolacji podczas epidemii, proponujemy skorzystanie z dodatkowego wsparcia psychologicznego.
Od 1 listopada dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY ( 800 800 605 ) zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to  800 12 12 12 .
Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefoniczne nadal pozostają bezpłatne , a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość .  

Również na terenie bursy można  skorzystać z  indywidualnej pomocy psychologicznej.
Pani psycholog udziela porad i wsparcia wychowankom oraz ich rodzicom dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek w godzinach od 16.00 do 21.00).
Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD:

https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/  


Komunikat

Drodzy Wychowankowie!

W związku z Rozporządzeniem MEN z 29.04.2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COViD-19   i decyzją o powrocie od 17 maja br.  uczniów szkół ponadpodstawowych do nauczania w systemie hybrydowym (50% / 50%)   oraz od 31 maja br.   powrocie wszystkich uczniów do nauczania stacjonarnego  informuję, że Bursa Szkolna jest  czynna i gotowa Was ponownie przywitać!. 

Proszę o przekazanie za pośrednictwem swoich  Wychowawców informacji o tym, kto chciałby skorzystać z noclegów i wyżywienia  w bursie od 16 maja  lub później.
Termin na poinformowanie wychowawców ( w związku z koniecznością zorganizowania  dla Was wyżywienia) do 12 maja.
Przypominam, że należy przywieźć podpisane oświadczenia (oświadczenie niepełnoletnioświadczenie pełnoletnii przestrzegać obowiązujących Procedur.

Kontakty do wychowawców:
Gr. I   Lucyna Kelner, Iwona Paterek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gr. II  Martyna Orleańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Agata Wojciechowska-Szelerska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gr. III Kaczmarek Monika, Krzysztof Krajewski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gr. IV Marta Łuczak-Wasielak, Katarzyna Grzeszczyk, Elżbieta Małecka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
lub poprzez  indywidualny kontakt z wychowawcą grupy za pomocą aplikacji Messenger.

Do zobaczenia w bursie!
Marzena Mocek


KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW!


Drodzy Maturzyści!

Informujemy, że dla wszystkich maturzystów  którzy , zdeklarowali  za pośrednictwem swoich wychowawców chęć  skorzystać z pobytu w bursie podczas  egzaminów maturalnych , bursa przygotowała odpowiednie warunki do zamieszkania ( jednoosobowe pokoje).Wychowawcom należy przekazać informacje dotyczące ilości noclegów i posiłków za pomocą przyjętych  i  obowiązujących  sposobów  komunikowania się. I tak:

Gr. I   Lucyna Kelner, Iwona Paterek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gr. II  Martyna Orleańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Agata Wojciechowska-          Szelerska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gr. III Kaczmarek Monika, Krzysztof Krajewski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gr. IV Marta Łuczak-Wasielak, Katarzyna Grzeszczyk, Elżbieta Małecka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub poprzez  indywidualny kontakt z wychowawcą grupy za pomocą aplikacji Messenger lub  bezpośrednio do bursy : telefon : 62 735 60 95 lub na adres mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z powodu epidemii i obowiązujących obostrzeń Wasz pobyt będzie  przebiegał pod warunkiem przestrzegania Procedur ,  z którymi macie obowiązek się zapoznać oraz podpisania odpowiednich  oświadczeń.

PROCEDURY PRZYJMOWANIA I PRZEBYWANIA WYCHOWANKÓW W  BURSIE SZKOLNEJ W OKRESIE ZAGROŻENIA SPOWODOWANEGO KORONAWIRUSEM SARSCoV-2

OŚWIADCZENIE  (ZAŁĄCZNIK NR 3)

  • Do bursy należy przyjechać z wypełnionym oświadczeniem.
  • Bursa będzie otwarta w poniedziałek 3 maja  od godziny 17.00
  • Opłatę za pobyt w bursie i korzystanie z  wyżywienia należy uiścić  na konto Bursy Szkolnej.

Wicedyrektor Bursy Szkolnej
Katarzyna Rybicka


Komunikat

Drodzy Rodzice i Wychowankowie

 Od 26 kwietnia 2021r rozpocznie się  postępowanie rekrutacyjne dla dotychczasowych wychowanków do Bursy Szkolnej  na rok szkolny 2021/22.

W związku z tym proszę  naszych  wychowanków o pobranie, wypełnienie i podpisanie  deklaracji o chęci kontynuowania pobytu w bursie na rok szkolny 2021/22 (dostępne w zakładce – REKRUTACJA załączniki 6a lub 6b) i odesłanie jej pocztą tradycyjną na adres bursy :
Bursa Szkolna
ul. Tomczeka 34
63-400 Ostrów Wielkopolski

lub wykonanie skanu wypełnionej i podpisanej ( odręcznie ) deklaracji oraz wysłanie jej pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Termin do 13  maja 2021 roku.

Dyrektor Bursy Szkolnej
Marzena Mocek


Komunikat dla Kandydatów ubiegających się o miejsce
w Bursie Szkolnej w roku szkolnym 2021/2022.

W zakładce REKRUTACJA I WNIOSEK znajduje się nowy Harmonogram i Regulamin Rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 oraz ważne informacje związane ze składaniem wniosków.
Zapraszam do  dokładnego zapoznania się z nimi i przesyłania wniosków w wyznaczonym w harmonogramie terminie. Dodatkowych informacji udziela sekretariat bursy pod numerem telefonu  62-735-60-95 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Dyrektor Bursy Szkolnej
Marzena Mocek


Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego ofertę Bursy Szkolnej:
 

Jeżeli chcecie uzyskać więcej informacji o bursie napiszcie po prostu do koleżanek i kolegów , którzy chętnie odpowiedzą  na nurtujące Was pytania !!!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:
Dawid Martyna Roksana
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:
  Natalia Tobiasz

Wsparcie psychologiczno – pedagogiczne w Bursie Szkolnej.

W odpowiedzi na niepokojące wyniki badań, przeprowadzonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w związku z negatywnym wpływem pandemii na komfort psychiczny dzieci, młodzieży i rodziców oraz w osobistej trosce o  dobro naszych podopiecznych, Bursa Szkolna oferuje pomoc psychologiczno – pedagogiczną.

DROGI WYCHOWANKU

Jeżeli:
- Twój nastrój się obniżył,
- stresuje Cię nauka zdalna,
- odczuwasz lęk przed powrotem do szkoły,
- masz problemy z koncentracją, snem,
- doskwiera Ci poczucie osamotnienia, bezradności
- nie dogadujesz się z najbliższymi
- czujesz, że potrzebujesz wsparcia

nie wahaj się i skorzystaj z naszej pomocy.

SZANOWNY RODZICU
Jeżeli Ty także odczuwasz dyskomfort psychiczny, czujesz się bezradny, potrzebujesz wsparcia, by pomóc własnemu dziecku, skorzystaj z naszej pomocy.
Kontakt mailowy z wychowawcą grupy:

Gr. I         Lucyna Kelner, Iwona Paterek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gr. II        Martyna Orleańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Agata Wojciechowska-Szelerska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gr. III        Kaczmarek Monika, Krzysztof Krajewski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gr. IV        Marta Łuczak-Wasielak, Katarzyna Grzeszczyk, Elżbieta Małecka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

konsultacje telefoniczne z wychowawcami Bursy Szkolnej tel. 62 735 60 95 od poniedziałku do czwartku w godz. 15.00 – 21.00
konsultacje z telefoniczne z dyrekcją Bursy Szkolnej tel. 62 735 60 95 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 13.00
indywidualny kontakt z wychowawcą grupy za pomocą aplikacji Messenger

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA w Ostrowie Wielkopolskim
Królowej Jadwigi 1,  63-400 Ostrów Wielkopolski
Specjaliści dostępni są dla Państwa pod nr. telefonu 62 736 51 39e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sytuacjach wyjątkowo trudnych proponujemy również skorzystanie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Pani / Pana miejscu zamieszkania.
Zachęcamy także do zapoznania się z materiałami, opracowanymi przez Zespół Wychowawczy Bursy, dostępnymi na naszej stronie internetowej w zakładce „Dla Rodziców”.

Zespół ds. Wychowania


Komunikat!
Drodzy wychowankowie!

Jeśli uczęszczasz na obowiązkowe praktyki szkolne lub korzystasz z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły i w związku z tym potrzebujesz  noclegu w bursie skontaktuj się  telefonicznie .

Sekretariat Bursy Szkolnej :  62 735 60 95 w godzinach 9.00-14.00.
Wicedyrektor Bursy Szkolnej
Katarzyna Rybicka


Komunikat z dnia 23 listopada 2020 r.!

Szanowni Rodzice!
Drodzy wychowankowie!

W związku z ogłoszeniem informacji dotyczącej sposobu funkcjonowania placówek oświatowych do końca roku kalendarzowego prosimy o przesłanie wypełnionego wniosku na zwrot nadpłaconej kwoty za miesiąc październik 2020r. w terminie  do końca listopada 2020r.
Wypełniony wniosek bez podawania kwoty zwrotu należy przesłać drogą listowną na adres:
Bursa Szkolna ul.Tomczeka 34, 63-400 Ostrów Wlkp. lub skan na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w wyżej podanym terminie.

Załącznik: wniosek do pobrania

Wicedyrektor Bursy Szkolnej
Katarzyna Rybicka 


Komunikat!
Drodzy wychowankowie!

W związku ze zamianą organizacji pracy Bursy Szkolnej od 26 października 2020r
informujemy, że odbioru pozostawianych w bursie rzeczy możecie dokonywać w każdym
dniu od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00 po uprzednim telefonicznym 
powiadomieniu ( najpóźniej dzień przed przyjazdem).

Numer telefonu do sekretariatu 62 735 60 95

Wicedyrektor Bursy Szkolnej
Katarzyna Rybicka