Aktualności 2013/2014

 

 

Hip-hopowo w bursie

 

W rytmie hip-hopu upłynęła nam końcówka roku szkolnego w bursie. Osoby zainteresowane tym stylem tańca wzięły udział w 3-dniowych warsztatach tanecznych prowadzonych przez panią Marikę Kalinę ze Studia Tańca "TRUE SCHOOL". Uczestnicy warsztatów poznali typowe dla hip-hopu kroki i figury, spalili zbędne kalorie i dobrze się bawili. 

Po więcej zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

 

  

 

 

Wycieczka do Gołuchowa

12 czerwca przy sprzyjającej pogodzie, zaopatrzeni w dobre humory odwiedziliśmy Gołuchów. Na początku  poznaliśmy historię zamku, a spacerując po korytarzach i komnatach mogliśmy przenieść się w czasie, poczuć atmosferę  jaka panowała ponad 400 lat temu. Po tej niezwykłej lekcji historii - obowiązkowy spacer po pięknym parku obfitującym w różnorodność gatunków drzew i krzewów. Wycieczkę ukoronowała wizyta u żubrów, lody i wspólne zdjęcie na które nie wszyscy jednak zdążyli, gdyż zatopieni w ciszy i zieleni delektowali się urokami parku zapominając , że spotkanie z Gołuchowem dobiega końca.... :) 

Była to pierwsza, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia wycieczka w historii bursy :)

Pani Dyrektor, co Pani na to ? :)))

 

             

       

       

 

 

INSANE z wokalistką 

 

10 czerwca po raz kolejny zaprezentowała się mieszkańcom bursy grupa rockowa INSANE. Zespół po raz pierwszy zagrał koncert z wokalistką Izą Łuczak, która wykonała standardy muzyki rockowej z repertuaru Red Hot Chili Pepers, Nirwany i Myslovitz. Występ spotkał się z dobrym przyjęciem zainteresowanej koncertem młodzieży bursowej. Koncert w bursie stanowił próbę generalną przed udziałem grupy w koncertach z okazji Dni Wieruszowa.

         

 

 

Dzień Dziecka

 

  26 maja bursowa młodzież, w zwiazku ze zbliżajacym się Dniem Dziecka, brała udział w turnieju sportowym.

    Duże Dzieci, pod okiem trenera, biegały w workach na czas, pokonywały tor przeszkód, uczestniczyły w turnieju bilardowym, a wieczorem zaprezentowały swoje zdolności wokalne podczas karaoke.

Warto nadmienić, iż zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej konkurencji, otrzymali pamiątkowe medale, a pozostali uczestnicy cukierki na osłodę.

Wszystkiego Najlepszego ! :)

 

          

                                     

 

 

Uroczyste Pożegnanie Maturzystów !

 

!4 kwietnia 2014 roku w uroczysty, aczkolwiek niepozbawiony  dozy poczucia humoru, sposób żegnaliśmy uczniów klas maturalnych. Mamy nadzieję, że wspomnienie o bursie będzie wywoływać w naszych absolwentach błysk w oku, uśmiech i same dobre wspomnienia.

 

    

           

Życzymy Wam dużo szczęścia i przysłowiowego fuksa w trakcie matur i z całych sił trzymamy za Was kciuki !!! Jeszcze raz wszystkiego dobrego!!!!!!

RADOSNYCH, POGODNYCH I CIEPŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH  !  :)

 

 

 

" My się byków nie boimy"

 

Konkurs ortograficzny pt " My się byków nie boimy" rozstrzygnięty ! Bursowym Mistrzem Ortografii została Dominika Jonczyk - grupa II. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Sosnowska - grupa III, a trzecie Katarzyna Kędzia - grupa II. Laureatom gratulujemy a pozostałym 24 uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wytrwałości i konsekwencji w zgłębianiu tajników polskiej ortografii !

     

 

 

Tydzień Talentów za nami....

 

Dzięki sprzyjającej atmosferze, odpowiednim warunkom oraz wsparciu pracujących z młodzieżą wychowawców, talenty w bursie kwitną i rozwijają się. Aby dać szansę zaprezentowania się wszystkim chętnym, uzdolnionym młodym ludziom, zamiast jednego dnia talentów, w bursie zorganizowano Tydzień Talentów. Był on okazją nie tylko dla ukazania różnorodności talentów młodzieży prezentującej swoje zdolności, ale także inspiracją dla tych, którzy ich w sobie jeszcze nie odnaleźli.

W poniedziałek 24 marca, podczas koncertu "Piosenka jest dobra na wszysko" swoje niezwykłe zdolnosci wokalne zaprezentowało aż siedmiu utalentowanych wykonawców: Dorota Szmondrowska, Sara Szala, Daria Bąk, Izabela Łuczak, Julita Zachwiej, Justyna Skąpska i Michał Teodorczyk. Organizatorem tego klimatycznego i wyjątkowego koncertu był pan Krzysztof Krajewski.

          

Poniedziałek był także dniem umiejętności sportowych. Tytuł bursowego Mistrza w podnoszeniu ciężarów otrzymał niezwyciężony Marcin Tomczyk, ustanawiając nowy rekord bursy.

          

We wtorek 25 marca, zorganizowano wystawę prac plastycznych, których motywem przewodnim była kobieta i jej zmienność. Prace młodych artystów wzbudziły spore zainteresowanie z powodu pomysłowości i kreatywności twórców. Autorami prac byli: Julia Łuczka, Adrianna Chybowska, Natalia Zachwiej, Dominika Walczak i Dominik Kubacki. Inicjatorką wystawy była pani Marta Łuczak - Wasielak.

      

  

Wtorkowy wieczór należał do tych wszystkich, którzy śpiewać po prostu lubią. Pod hasłem "Śpiweać każdy może" Młodzieżowa Rada Bursy zorganizowała koncert karaoke.

Środa 27 marca, to wyjątkowy wieczór, podczas którego swoje ponadprzeciętne umiejętności młodzież prezentowała w bursowym konkursie " Mam Talent". Oprócz zdolności wokalnych i instrumentalnych w wykonaniu zespołu INSANE  w składzie Przemysław Biegański, Robert Wodnik, Sebastian Wojcieszek. oraz Justyny Skąpskiej, Mai Zimnej, Michała Teodorczyka i Szymona Zaleśniego. Można było podziwiać popisy żonglerki w wykonaniu Szymona Mituty. Jury w składzie Marzena Mocek, Katarzyna Rybicka przyznało wszystkim uczestnikom konkursu zwycięstwo w swojej kategorii oraz nagrodziło słodkimi upominkami. Pani dyrektor Marzena Mocek gratulując wystepującym ich wyjątkowych zdolności i świadomości artystycznej, życzyła, aby posiadany talent wzbogacał ich życie i był motywacją do dalszej pracy nad sobą.

        

Czwatrek 28 marca, to dzień tych, którzy na świat patrzą przez obiektyw aparatu fotograficznego, a ich wrażliwość pozwala widzieć więcej niż przeciętnemu obserwatorowi. Swoje najlepsze prace fotograficzne zaprezentowali: Maja Zimna, Daria Dyla, Natalia Maślak, Ola Królak, Judyta Uruska i Karolina Kasprzycka. Fotowystawę przygotowano pod kierunkiem pani Iwony Kubiaczyk i pani Lucyny Kelner.

Na zakończenie tygodnia talentów w czwartkowy wieczór opiekun bursowej biblioteki pani Beata Stefańska przy współpracy z wychowawcami zorganizowała wieczór muzyki i poezji. Był on okazją do promocji tomiku poezji polskiej, do którego wiersze zostały wybrane i ciekawie zilustrowane przez nasze bursowe artystki.

  

Przez cały tydzień trwał również konkurs na fotoreportaż z imprez odbywających się w ramach Tygodnia Talentów.

Wszystkim, którzy podzielili się z nami swoim talentem serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Życzymy spełnienia swoich artystycznych pasji.

 

 

" Baw się i ruszaj"

 

Zumba to połączenie tańca i aerobiku, pozwala uwolnić energię, rozładowac stres i napięcie, a zarazem poprawić kondycję i ....schudnąć.

 Dziewczynom życzymy wytrwałości ! ;)

     

 

 

"C  jak  cytryna" 

 

Wychowankowie grupy III zorganizowali happening , którego głównym bohaterem była cytryna. Celem tego wydarzenia było promowanie zdrowego odżywiania i docenienie właściwości zdrowotnych cytryny. 

          

 

 

 

Dzień Kobiet 

 

 

8 marca to dzień, który w kulturze wielu państw został poświęcony pięknej części społeczeństwa- kobietom. Pamiętaliśmy również o tym i my, świetując ten dzień 6 marca.

W tym roku szkolnym uhonorowaliśmy nasze koleżanki i grono pedagpgiczne w wyjątkowy sposób. Złożyliśmy życzenia wręczając wiosenne prymuliki, a dodatkowo dla dziewczyn zorganizowaliśmy kolację przy świecach.

            

   

 

 

Konkurs "ENGLISH IS FUN"

 

5 marca został zorganizowany konkurs języka angielskiego " English is fun". Jak co roku cieszył on się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków. Wzięły w nim udział 23 osoby. Miłośnicy tego języka mieli szansę sprawdzenia zasobu swojego słownictwa i znajomości gramatyki. 

Zwycięzcą konkursu została Wanda Janek, drugie miejsce zajęła Dominika Jonczyk, a trzecie Jakub Jasiński. Laureaci otrzymali nagrody książkowe.

 

    

                          

 

 

" Nie mój pies- mój przyjaciel"

 

Na początku marca odwiedziliśmy znowu naszych bezdomnych przyjaciół z Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Zawieźliśmy koce i garnki podarowane przez bursę oraz zakupioną karmę.

.... i znowu widzimy nowe pyszczki, ale pocieszające jest to, że młodzież ostrowska opiekuje się psami w ramach wolontariatu oraz to, że psiaki znajduja domy. To dla nas miłe informacje od opiekunów schroniska.

 

 

Wizyta Telewizji Proart w bursie :)

 

     

                       

 

 Koncert

 

 03.03.2014 po raz pierwszy zaprezentowała się mieszkańcom bursu formacja rockowa INSANE. Zespół występujący w składzie : Przemek Biegański - gitara, Robert Wodnik - gitara basowa, Sebastian Wojcieszek - perkusja, tworzą wychowankowie bursy grający wspólnie od września 2013. Grupa preferuje klasycznego rocka odwołując się do utworów : Deep Purple, Red Hot Chili Peppers, Nirvany. Pierwszy koncert grupy podobał się licznie zebranej, żywiołowo reagującej publiczności.

      

                                

 

 

 

Nasza siłownia przed .....

 

    

                     

i po remoncie ;)

    

                  

 

 

 Profilaktyka w bursie.

 

Pogadanki na temat profilaktyki alkoholowej czasami bywają po prostu nudne. Ale ta taka nie była! A to dzięki zaproszonemu do bursy gościowi - Pani Krystynie Sikorze - specjalistce w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, która podzieliła się z nami swoją fachową wiedzą.

Zarówno przekazywane informacje, jak i zaprezentowany film na temat FAS (płodowego zespołu alkoholowego) zrobiły na uczestniczkach spotkania duże wrażenie.

Mamy nadzieję, że wiedza wyniesiona ze spotkania pomoże naszym dziewczynom w podejmowaniu własciwych wyborów w życiu.

               

 

 

"W zimowym obiektywie"

 

 Bursowi pasjonaci fotografii zaprezentowali swoje prace na wystawie zatytułowanej  "W zimowym obiektywie". Dużym walorem tych prac było oryginalne ujęcie tematu. Prezentujemy kilka wybranych fotografii

             

                  

Podsumowanie konkursu....

 

Utrzymanie czystości w pokoju jest obowiązkiem każdego mieszkańca bursy. Organizowany Ogólnobursowy Konkurs Czystości pomaga w tym, aby w pokojach panował ład i porządek. 24 lutego odbyło się jego podsumowanie za pierwszy semestr. Zgodnie z regulaminem nagrody przyznano w dwóch kategoriach: "Najczyściejsze pokoje wśród chłopców" oraz "Najczyściejsze pokoje wśród dziewcząt"

Za zajęcie I, II, III miejsca w oparciu o uzyskaną liczbę punktów zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci biletów do kina oraz atrakcyjnych kosmetyków.

Wszystkim nagrodzonym  GRATULUJEMY!!!

    

         

" Ekologia moim okiem"

 

30 stycznia został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem " Ekologia moim okiem" . Prace plastyczne młodzież wykonała w różnych technikach. Laureatkami zostały wychowanki gr.III Kwaśnik Ewelina, Niedźwiedzka Weronika, Radziejewska Adriana, Szala Sara, Walczak Dominika i Zachwiej Julita.  GRATULUJEMY ! :)

 

  

 

 

 

Quiz wiedzy o sporcie i zdrowiu 

 

W dniu 28.01.2014 odbył się w naszej bursie Konkurs wiedzy o sporcie i zdrowiu. Jest nam miło ogłosić, że I miejsce w konkursie wiedzy zajęła Ewelina Kwaśnik, II miejcse zajął Michał Teodorczyk, III miejsce przypadło Sandrze Gotter. Gratulujemy ! 

Spotkanie Noworoczne

 

22 stycznia 2014r. w naszej bursie wzorem lat ubiegłych odbyło się Spotkanie Noworoczne którego gośćmi byli zaproszeni wszyscy emeryci. W atmosferze wzajemnej serdeczności byli pracownicy bursy wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu wychowanków grupy III i I.

Występ zawierał piosenki i wiersze związane z tradycją Świąt Bożego Narodzenia.

Dla gości przygotowano słodki poczęstunek. Wszyscy życzyliśmy sobie  Dosiego Roku.

Do zobaczenia za rok!!!!

                            

        

"Omnibus bursowy" 

  W tym roku szkolnym , po raz kolejny, wychowankowie walczyli w Konkursie z wiedzy ogólnej o tytuł "Omnibusa bursowego". Młodzież miała okazję wykazać się wiedzą z różnych dziedzin takich jak: biologia, geografia, historia, j.polski, języki obce czy kultura i sztuka. "Omnibusem" została Dominika Jonczyk- gr II, wyprzedzając w rywalizacji Julię Biegańską gr III i Ewelinę Kwaśnik - gr III. Gratulujemy!!!!!!!!

        

Spotkanie opłatkowe

20 grudnia 2013 roku w naszej bursie odbyło się coroczne spotkanie wigilijne władz Powiatu Ostrowskiego z dyrektorami szkół i innych jednostek podległych Powiatowi Ostrowskiemu.

    

 
 
 
Niech radość i pokój
Świąt Bożego Narodzenia
towarzyszy wszystkim
przez cały Nowy Rok,
Życzymy,
aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania,
spełnił zamierzenia
i dążenia zawodowe
i społeczne
oraz by przyniósł
wiele satysfakcji
z własnych dokonań.
Życzy
Dyrekcja
oraz
wszyscy pracownicy
Bursy Szkolnej
w Ostrowie Wielkopolskim.
 

 

 

Ten magiczny czas.....

 

Wigilijny wieczór w bursie to dla nas wieloletnia tradycja jednocząca wszystkich przy wspólnym stole.To namiastka atmosfery rodzinnego domu, życzliwe słowa oraz gesty. Organizatorem tego wieczoru zajęła się Młodzieżowa Rada Bursy. Zaproszonymi gośćmi byli ksiądz z parafii św. Pawła i przedstawicielka rady osiedla. W nastrój tego wieczoru wprowadziły nas kolędy, czytanie Pisma Świętego oraz życzenia świąteczne Pani dyrektor i księdza. Podzieliliśmy się opłatkiem i wspólnie przystąpilismy do uroczystej kolacji.

 

                   

Mikołajkowe karaoke - konkurs piosenki świątecznej.

 

 Z okazji Mikołajek MRB zorganizowała karaoke z piosenkami światecznymi. Sposród wielu wykonawców jury nagrodziło trzy najlepsze wykonania:

I miejsce zajął tercet w składzie: D. Korzeniewski, M. Janecki i D. Szmondrowska,

II miejsce duet D. Bąk i W. Niedźwiedzka,

III miejsce trio S. Szala, D. Walczak i J. Zachwiej

           

Drużynowy Turniej o Tytuł Mistrza Piłkarzyków Stołowych

 

 Dnia 4 grudnia 2013r. w naszej bursie odbył się Turniej Piłkarzyków Stołowych. W turnieju udział wzięły 4 druzyny (po dwóch zawodników). Dla wszystkich uczestników turniej był świetną okazją do sprawdzenia swoich możliwości sportowych. Zwycięskim zespołem okazali się Karolina Radomska i Maksymilian Janecki. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

                               

     

 

 

 

 

Koncert pamięci muzyków zmarłych na AIDS

 

           

 

 

 

Mistrzostwa Bursy w Strzelectwie Sportowym

 

28 listopada był w bursie dniem pełnym wrażeń. Oprócz plebiscytu na "Życzliwego wychowanka" i "Andrzejkowego karaoke" odbyły się VI Mistrzostwa Bursy Szkolnej w strzelectwie sportowym. Wzięło w nich udział 22 wychowanków. Zwycięzców nogrodzono słodyczami oraz możliwością korzystania z systematycznych treningów strzeleckich do końca roku szkolnego! Zawody zorganizowano przy współpracy i pod opieką sympatycznych Panów instruktorów z Harcerskiego Klubu Strzeleckiego " Grot", za co bardzo dziękujemy :)

    

 

 

Andrzejkowe Karaoke

 

 W wieczór andrzejkowy MRB zorganizowała zabawę przy mikrofonie. Niespodzianką wieczoru były słodkie wróżby andrzejkowe!!!

 

   

 

 

"Życzliwy w bursie"

 

W dniu 28 listopada odbyły się w bursie, już po raz kolejny wybory " Życzliwego wychowanka". Młodzież w tajnym głosowaniu wybrała osobę godną tego tytułu. Zwycięzcą został Marcin Tomczyk :)))

 

   

  

 

 

 

Czy jestem tolerancyjny? 

 

W ramach Dnia Tolerancji w grupie II odbyło się spotkanie wychowanków z Rafałem W - osobą niepełnosprawną. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się o chorobie gościa, magła zadawać pytania dotyczące jego schorzenia i radzenia sobie w życiu codziennym. W ramach integracji z grupą Rafał przygotował i przeprowadził quiz z wiedzy ogólnej. Spotkaniu towarzyszyła przyjazna atmosfera. Wychowankowie zostali również zapoznani w formie prezentacji multimedialnej z podstawowymi zasadami zachowania się w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi.

 

     

 

 

 

Konkurs na hasło ekologiczne rozstrzygnięty :)

 

Na konkurs wpłynęło 13 haseł. Zdaniem jury każde było interesujące i dlatego wyróżniono wszystkie propozycje. Uczestnicy zostali nagrodzeni gorzką , zdrową czekoladą :)

 

 

" Z higieną na ty "

W dniu 18.11.2013 młodzież obejrzała prezentację multimedialną pt. " Z higieną na ty", przygotowaną przez wychowanka grupy I. Wychowankowie mieli możliwość zobaczyć w jaki sposób dokładnie myje się ręce i szczotkuje zęby, jak dbać o włosy i skórę, a także jakie są konsekwencje braku dbałości o czystość i higienę.

 

  

 

Stefan Rowiński "jasny punkt na ciemnym nieboskłonie ludzkiego losu"

W tym roku uroczyście obchodziliśmy 24 rocznicę nadania bursie imienia Stefana Rowińskiego oraz 70 rocznicę jego śmierci.

Z tej okazji wychowankowie grupy III przygotowali program o życiu naszego patrona.  Młodzież miała możliwośc sprawdzić swoja wiedzę o Stefanie Rowińskim uczestnicząc w przegotowanym dla nich  quizie.

      

Halloweenowy straszny wieczór filmowy.

 

Młodzieżowa Rada Bursy zaprosiła wszystkich bursantów na wieczór z horrorem.

     

 

 

Światłem malowane

 

Malowanie światłem to doskonała zabawa by poznać podstawowe informacje na temat ustawienia aparatu fotograficznego i uruchomienie wyobraźni. Światłem malowały : Maja Z, Oliwia K, Adrianna R, Natalia M, Klaudia K, Judyta U, Aleksandra B i Aleksandra K.

          

        

 

 

 

Jesień z Zumbą :)

 

Pomimo jesiennej aury, w bursie panuje gorąca atmosfera, a to za sprawą Zumby. 

Dziewczyny pracują nad formą ! :)

  

Akcja - Ewakuacja !

  24 października o godz.17.30 usłyszeliśmy w naszej bursie znajomy sygnał, który wszystkich zmobilizował   do natychmiastowego działania. Był to dzwonek alarmowy wzywajacy zarówno mieszkańców, jak i pracowników bursy do ewakuacji - na szczęście próbnej !

Akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie.

Opuszczenie bursy zajęło nam tylko 3 minuty ! (mimo, że niektórzy brali w tym czasie kąpiel :))

Udział w takich akcjach ewakuacyjnych przygotowuje nas do prawidłowego reagowania w sytuacjach realnego zagrożenia i uświadamia nam, że od naszej szybkiej i właściwej reakcji zależy nasze bezpieczeństwo. 

   

 

 

Czarne chmury nad bursą...

Jeszcze rano , nic nie zapowiadało tak gwałtownych zmian nad naszą placówką. Historię zapisali bursowi paparazzi. 

 

       

 

 

 

 Wystawa  "eko-oko"

Zdjęcia krajobrazów i przyrody powstały podczas wycieczek i spacerów młodzieży. Prace zostały zaprezentowane na wystawie i spotkały się z ciepłym odbiorem współmieszkańców bursy.

      

 

 

 

W żółtych płomieniach liści......

Prace porządkowe wokół bursy ruszyły pełna parą . Pogoda i humory dopisują, a praca w takich warunkach może stać się przyjemnością :)

   

 

Dzień Edukacji Narodowej w bursie.

" Nauczyciel - wychowawca, misja, zawód, powołanie" to myśl przewodnia uroczystości zorganizowanej w Bursie Szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorami byli wychowankowie Grupy II, którzy przedstawili zaproszonym wychowawcom montaż słowno-muzyczny. Młodzież recytując wiersze i śpiweając piosenki podziękowała swoim opiekumom za trud jaki każdego dnia wkładają w kształtowanie młodego pokolenia.

 

                                               

          

 

 

 

Uroczyste pasowanie na BURSANTA !

 

W dniu 9.X.2013 oficjalnie przyjęliśmy do naszego grona nowe koleżanki i nowych kolegów. Po przeprowadzonym egzaminie z wiedzy o Bursie Szkolnej oraz złożeniu przysięgi, decyzją p. dyrektor Marzeny Mocek stali się pełnoprawnymi mieszkańcami bursy.

 

      

 

                   

 

Serdecznie witamy nowych przyjaciół.  Życzymy wszystkim udanego pobytu w bursie.

 

  

 

Spis z natury obiektywem Mai

 

Nie trzeba wybierać się do lasu na grzyby. Takie okazy można spotkać przed.... bursą ! :) 

 

                                 

 

                               

                            

  

Gratulujemy Karolinie !!!

W konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Radę Osiedla  "OSIEDLE nr4 - MIEJSCA ZNANE I NIEZNANE..." Karolina Kasprzycka, mieszkanka bursy zajęła I miejsce za tryptyk pt. "Ostatni gasi swiatło"

 

    

 

                                         Jesteśmy przekonani, że to nie ostatni sukces Karoliny :)

 

 

Pierwszy wspólny spacer

 

Od wizyty przy stoliku Patrona Bursy Stefana Rowińskiego młodzież nowoprzyjęta rozpoczęła spacer ulicami Ostrowa. 

     

  

 

 

Witamy po wakacjach ! :)

 

W dniu 01.09.2013 (niedziela) rozpoczynamy kwaterowanie młodzieży przyjętej do bursy na rok szkolny 2013/2014.  

Bursa w tym dniu będzie czynna od godziny 16.00

 Zapraszamy :)