Bursa czyta Przedszkolakom!

 

O tym, jak ważne jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, ponownie przekonały się wolontariuszki Dominika i Magda, które w ramach kontynuacji akcji ?Bursa czyta Dzieciom", odwiedziły Publiczne Przedszkole nr 15 w Ostrowie Wlkp.
Dzieci chętnie wysłuchały kultowej baśni o Jasiu i Małgosi, wytłumaczyły dziewczynom, czego ta baśń nas uczy, a na koniec pięknie pokolorowały omawianych bohaterów :-)

        

 

     

 

 

 

Wycieczka do Antonina


                 8 czerwca 2016 r. wybraliśmy się do Antonina. W pałacyku myśliwskim księcia Antoniego Henryka Radziwiłła, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić izbę pamięci Fryderyka Chopina, mogliśmy zobaczyć odlew ręki i maski pośmiertnej wielkiego polskiego kompozytora. Słuchając jego utworów w kameralnej atmosferze zjedliśmy pyszne desery lodowe. Spacerując, podziwialiśmy przypałacowy park w stylu angielskim. Ponadto zwiedziliśmy położony w sąsiedztwie ośrodek rekreacyjno- wypoczynkowy - Lido, który zlokalizowany jest nad stawem "Szperek" otoczony lasami i piaszczystą plażą.....było świetnie :)

 

         

                         

 

 

 

?Stoi na stacji lokomotywa ...."


Przykładem na to jak można łączyć dwie pasje są zdjęcia wykonane przez bursanta Tobiasza Fornalczyka. Zainteresowanie kolejnictwem i fotografią dało wyśmienite efekty.
Podziwiamy i gratulujemy ! :-)

 

       

     

     

 

 

Spotkanie miłośników kolejnictwa

 

W ramach rozwijania zainteresowań i pasji młodzieży mieszkającej w naszej bursie oraz poszerzając ich wiedzę na temat ciekawych i atrakcyjnych zawodów 8 czerwca 2016r. w bursie odbyło się spotkanie miłośników kolejnictwa a więc bursantów uczących się w Zespole Szkół Budowlano- Energetycznym na kierunkach technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz technik transportu szynowego. Na spotkanie zaproszono gości Pana Jacka Franka oraz Pana Stanisława Busza ? pracowników Wielkopolskich Przewozów Regionalnych . W ciekawy i atrakcyjny sposób przekazali oni wiedzę na temat zawodu maszynisty który wykonują na co dzień . Przybliżyli informację na temat jak zostać maszynistą i zachęcali do wyboru tego bardzo potrzebnego gospodarce polskiej zawodu. Podczas spotkania bursant Tobiasz Fornalczyk przedstawił prezentację zdjęć lokomotyw , które z pasją fotografuje. Zorganizowano również wystawę jego zdjęć w holu bursy szkolnej.

 

        

                              

 

 

Bitwa na balony


6 czerwca z inicjatywy Młodzieżowej Rady Bursy odbyła się "Bitwa na balony z wodą" , która jest imprezą integracyjno- rekreacyjną, a ponadto świetnym i atrakcyjnym pomysłem na spędzanie czasu wolnego w upalne dni:)

 

                     

             

 

 

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY SOCJOTERAPEUTYCZNEJ

 

Na dzień 1 czerwca, wolontariuszki Sandra i Cindy, zorganizowały dla dzieci spotkanie o charakterze sportowym. Były gry i zabawy, taniec z pomponami, a na koniec wszyscy odtańczyli ?Belgijkę".
Ah, jak fajnie być dzieckiem...:-)

                               

                                   Spotkanie z informatykiem


Dnia 30.05.2016 r. młodzież naszej Bursy uczestniczyła w spotkaniu z informatykiem -panem Robertem Kiczką, który wygłosił krótką prelekcję na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, zwracając szczególną uwagę na roztropne i odpowiedzialne korzystanie z komputera. Prelekcja poparta była ciekawa prezentacją multimedialną. Po spotkaniu młodzież miała okazję do skorzystania z konsultacji indywidualnych

                    

 "Kwieciście..."

 

Za oknem wiosna, natura rozpieszcza nas pięknymi widokami. Nie pozostało nam nic innego, jak ją wesprzeć :-D

 

                        

 

 

Dwanaście minut ...

 

Popularyzacja biegania, zdrowego stylu życia oraz promowanie transplantologii to podstawowe cele Testu Coopera, zorganizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.
Impreza odbyła się 1 czerwca 2016 roku na boisku sportowym organizatora czyli Gimnazjum Nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim.
Zadaniem 497 uczestników, wśród, których byli także nasi wychowankowie, było pokonanie jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut.
Zawodnikom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w IV edycji tej sportowej imprezy w przyszłym roku !

 

      

 

 

Oszczędzaj energię elektryczną w bursie


18.05.2016 młodzież bursy pod kierunkiem wychowawcy K.Krajewskiego przygotowała happening w celu zwrócenia uwagi na potrzebę racjonalnego korzystania z energii elektrycznej w bursie i bezpiecznego obchodzenia sią z urządzeniami elektrycznymi.

 

          

 

 

Uroczyste pożegnanie maturzystów 2016


28 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy 40 ? osobową grupę maturzystów opuszczającą naszą bursę. Uroczystość ta stała się okazją do zaprezentowania po raz ostatni wyjątkowych zdolności
wokalno- instrumentalnych oraz recytatorskich naszych najstarszych wychowanków. Zostawiają oni po sobie trwały ślad w naszej pamięci i historii bursy. Byli i są wyjątkowi, i tak ich zapamiętamy. Podczas uroczystości po raz pierwszy została wykonana przez młodzież piosenka o bursie do której słowa napisał wychowawca p. Krzysztof Krajewski.
Życzenia i podziękowania dla maturzystów składali pani dyrektor Marzena Mocek, wszyscy wychowawcy grup maturalnych oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Bursy.

        

          

         

            

 MISTRZ  ORTOGRAFII  2016

 

  Zgodnie z tradycją nasi koledzy i koleżanki , walczyli o tytuł Bursowego Mistrza Ortografii w konkursie, któremu przewodniczy hasło: " My sie byków nie boimy !". I tak w wyniku językowych potyczek wyłoniono zwycięzcę- osobą, która nie boi się byków została Martyna Buda, II miejsce zajęła Magdalena Płażewska, a III Sandra Krywarczyk.

Odważne Panie :)

                                        

                                                                 

Debata w bursie pt. ? Wybór należy do Ciebie"

 

21 kwietnia z inicjatywy zespołu ds. wychowania przy pomocy wychowawców grup z udziałem wychowanków    odbyła się debata pt. ? Wybór należy do ciebie". Miała ona na celu przedstawienie problemu jakim jest uzależnienie od Internetu, komputera i telefonu komórkowego. Podczas debaty przedstawiciele grup chłopców i dziewcząt wygłaszali poglądy i opinie dotyczące korzyści bycia wolnym od nałogu oraz strat z niego wynikających. Debata umożliwiła wychowankom aktywnie w niej uczestniczącej wyrobienie sobie własnych opinii i poglądów na ten temat. Na koniec spotkania każdy uczestnik mógł sprawdzić czy jest uzależniony wypełniając krótki test.

        

     

II Drużynowy Turniej o tytuł Mistrza Piłkarzyków Stołowych rozstrzygnięty !


Drużyna w składzie :Piotr Walasz i Patryk Paciorek zajęła I miejsce.
Sebastian Wojcieszek i Kacper Wiśniewski uplasowali się na II miejscu ,a Tobiasz Fornalczyk i Maksymilian Duda zajęli drużynowo III miejsce.
Gratulujemy ! :-D

              

 Drzwi otwarte w Bursie Szkolnej

Wszystkich zainteresowanych zamieszkaniem w Bursie Szkolnej zapraszamy

22 kwietnia w godzinach 12.00 - 16.00

Zapraszamy

" Być jak Leonardo da Vinci "

W środę 16 marca 2016r. w naszej placówce odbył się Bursowy Dzień Talentów.

 Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem ? Być jak Leonardo da Vinci?.

Koncert, w którym wystąpiła utalentowana młodzież poprzedziła, przygotowana prezentacja pt.? Człowiek wielu talentów? .

Wykorzystując siłę ludzkiej wyobraźni , która stała się wehikułem czasu , uczestnicy mogli na chwilę przenieść się z czasów współczesnych do epoki renesansu i być świadkami ciekawej rozmowy z mistrzem Leonardem , który zapewniał ,że talent to bardzo ważny dar od losu który należy w sobie rozpoznać, przyjąć i rozwijać.

Imprezie towarzyszyła wystawa prac fotograficznych pt.? Czekając na wiosnę? oraz prac plastycznych wykonanych przez wychowankę bursy.

Była to już szósta edycja Bursowego Dnia Talentów. Udowodniła ona, że bursa jest miejscem w którym nie brakuje młodzieży uzdolnionej, z pasją i talentem.

Świadczy o tym nadany bursie przez Ośrodek Rozwoju Edukacji tytuł ? Miejsce Odkrywania Talentów? .

 Przedsięwzięcie to koordynowała Pani Katarzyna Rybicka. W organizację włączyli się wszyscy wychowawcy.

 

              

         

                        

 

 

Spotkanie z ratownikiem medycznym

 

9 marca odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym panem Krzysztofem Porada,które przyjęło formę warsztatów.Ratownik m,in. zademonstrował tok postępowania w przypadku udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach,zadając ratownikowi sporo pytań. Ponadto wychowankowie otrzymali ulotki instruktażowe dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej.

             

 

 

 

"Droga do Wolności "

 

O szkodliwości palenia papierosów oraz o tym jakie kroki należy podjąć ,by wyrwać się ze szponów nałogu opowiedział nam zaproszony gość p. Wiesław Janiak -certyfikowany instruktor Terapii Uzależnień z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Ostrowie Wlkp. Droga do wolności jest wyboista,ale jak przekonywał terapeuta możliwa do pokonania :)

           

 

 

 

8 Marca TuliPan ? :)

 

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet, z tej okazji męska część wychowanków naszej bursy obdarowała płeć piękną kwiatami oraz upominkiem w postaci długopisów zasponsorowanych przez firmę JETA Office z Ostrowa Wielkopolskiego.  

 

      

       

       

 

 

 

VI Mistrzostwa Bursy Szkolnej w Strzelectwie Sportowym

 

Bystre oko,pewna ręka i opanowanie,to cechy którymi mogli się wykazać uczestnicy VI Mistrzostw Bursy Szkolnej w Strzelectwie Sportowym.W tym roku wzięło w nich udział 18 osób,które już wcześniej miały kontakt z karabinkiem sportowym i podczas rywalizacji mogły się wykazać swoimi umiejętnościami.Najlepiej strzelali :

Kacper Walczak-I miejsce,Maja Zimna-II miejsce i Grzegorz Woźniak -miejsce III.

Zwycięzców nagrodzono kartami upominkowymi do Empiku i pamiątkowymi dyplomami.Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ;) a instruktorom z Harcerskiego Klubu "Grot" dziękujemy za pomoc w organizacji mistrzostw.

 

         

         

 

 

 

 

ENGLISH IS FUN

- konkurs z języka angielskiego

 

Kolejny-5,konkurs z języka angielskiego rozstrzygnięty !

Najlepszą "Anglistką" okazała się Katarzyna Bukowska z gr II.Miejsce drugie zajęła Magdalena Płażewska -grupa II,a trzecie -Marcin Kawałko z grupy I.

Gratulujemy !

        

    

     

Drzwi Otwarte w Bursie Szkolnej

Wszystkich zainteresowanych zamieszkaniem w Bursie Szkolnej zapraszamy w terminach

19 lutego w godzinach : 12.00-18.00
20 lutego w godzinach :  9.00- 14.00

oraz

26 lutego w godzinach : 12.00-18.00

27 lutego w godzinach  9.00-14.00 Zapraszamy !

Wieczór walentynkowy w bursie

 

15 lutego odbył się walentynkowy wieczór w naszej bursie,którego organizatorem była Młodzieżowa Rada Bursy.

W tym dniu w bursie dominował kolor czerwony,odbył się również konkurs pt."Kto pierwszy znajdzie swoją drugą połowę".Ostatecznie jako piersi odnaleźli się Patryk Kasprzak i Ola Wrona i to właśnie im przypadła główna nagroda.Pozostałe pary otrzymały słodkie upominki.

            

Bilardowe potyczki

 

W lutym,zaraz po feriach zimowych,mieliśmy okazję zmierzyć się w rywalizacji sportowej podczas Turnieju Bilardowego.

Wzięło w nich udział aż 14 miłośników bilarda.Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Patryk Paciorek, II -Sebastian Wojcieszak, III - Bartek Nowak, IV - Piotr Walasz.

Nagrodami dla triumfatorów są bilety do kina na wybrany seans.Gratulujemy ! ;-)

 

           

 

 

 

"Masz dar uzdrawiania "

 

Jest tyle sposobów by ratować życie innym ludziom.Dzisiaj dwójka naszych bursantów zachęcała swoich kolegów i koleżanki do udziału w kampani "Drugie Zycie".Celem podjętej akcji było zaznajomienie młodzieży z możliwością przeszczepu organów.Bursanci wykazali duże zainteresowanie i chętnie podejmowali dyskusje.

Ewa i Kacper

 

       

 

 

 

"Wizyta w Przedszkolu"

 

 W ramach propagowania akcji "Bursa Czyta Dzieciom" tym razem wolontariuszki D.Wojcieszak i A Wawrzyniak odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 15 w Ostrowie Wlkp.

         

     

 

Oficjalny bursowy turniej w grę CS-GO

 

W dniu 10.02.2016 odbył się oficjalny bursowy turniej w grę Counter Strike-Global Offensive.Chętnych do turnieju było wiele osób,więc udało nam się utworzyć 2 podstawowe drużyny po 5 osób w jednym składzie.Każdy z uczestników pomagał w zorganizowaniu całej zabawy,więc wszystko poszło po naszej myśli.Wszyscy uczestnicy wykazali się sporymi umiejętnościami,które w tej grze są kluczowe aby wygrać.Większość myśli,że gry to strata czasu,lecz zagłębiając sie w ich szczegóły uważamy,że rozwijają one nie tylko logiczne myślenie,ale pomagają również przy pracy zespołowej,jak i nauce języków obcych, gdyż podczas rozgrywki możemy trafić na ludzi z całego świata.Uczymy się więc,że nawet pomimo tego,że jesteśmy od siebie parę centymentrów czy pół świata,jesteśmy w stanie się zrozumieć oraz pomóc i doradzić..Dlatego uważamy,że jeśli umiemy poprawnie,rozsądnie korzystać z gier,to możemy osiągnąc naprawdę dużo ;)

Marcin

 

      

 

 

 

Zima w obiektywie :

 

Adriany Radziejewskiej

         

Asi Zych

         

Mai Zimna

   

Pauliny Idaszak       i Grzegorza Woźniaka 

Nasi na deskach OCK-u ! :-)

 

Nasze koleżanki i kolegów z bursy mieliśmy okazję zobaczyć na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury.

Julia Wujczyk,Justyna Skąpska,Kinga Skąpska,Agnieszka Gałach,Weronika Kałążna,Sara Szala,Izabela Łuczak,Michał Teodorczyk,Hubert Piaskowski i Krzysztof Krajewski wzięli udział w Koncercie na Trzy Chóry Kwintet Smyczkowy i Instrumenty Klawiszowe.Jesteśmy dumni,że mamy tak rozśpiewanych bursantów ;-)

 

        

     

 

 

 

Spotkanie Noworoczne Emerytów

 

12 stycznia w przyjemnej atmosferze przebiegło tradycyjne już noworoczne spotkanie emerytowanych pracowników Bursy Szkolnej,które umilił program artystyczny zaprezentowany przez wychowanków naszej bursy,przypominający atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.Wszystkich przybyłych gości serdecznie powitała i złożyła noworoczne życzenia pani dyrektor Marzena Mocek.

Jest nam bardzo miło,że coroczne spotkania byłych pracowników Bursy Szkolnej i Internatu Technikum Kolejowego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród zaproszonych gości.

 

            

 


"Klub Wolontariusza w akcji "

"Warto pomagać!" - ta idea przyświęcała akcji charytatywnej "Dla Natalii",którą przeprowadził Bursowy Klub Wolontariatu.

Natalia,to osiemnastoletnia dziewczyna,która po uzyskaniu pełnoletności musiała opuścić Placówkę Wsparcia Dziecka i Rodziny w Ostrowie Wlkp. i zacząć życie na własny rachunek.Otrzymała od miasta Ostrowa niewyposażone mieszkanie socjalne.

Nie mogliśmy być obojętni.Wszyscy mieszkańcy bursy włączyli się w akcję,począwszy od młodzieży,skończywszy na wychowawcach i innych pracownikach naszej placówki.Dzięki przekazanym darom i zebraniu pieniędzy,udało się doposażyć mieszkanie Natalii w najpotrzebniejsze akcesoria domowego użytku.Mamy nadzieję,że to pomoże jej poczuć się jak "u siebie" ;-)

     

  

Uroczysty Wieczór Wigilijny

 

Mieszkańcy i pracownicy naszej bursy stanowią jedną wielką rodzinę.Dlatego w tym szczególnym przedświątecznym czasie nie mogło zabraknąć wspólnego spotkania przy wigilijnym stole.Organizatorami wieczoru wigilijnego była Młodzieżowa Rada Bursy.Jest nam bardzo miło,że swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście:ksiądz z parafii św.Pawła Apostoła,przedstawicielki Rady Osiedla nr 4 w Ostrowie Wlkp. oraz redaktor Gazety Ostrowskiej pani Renata Weiss.W świąteczny nastrój wprowadził nas program artystyczny przygotowany przez młodzież bursy i życzenia świąteczne Pani dyrektor Marzeny Mocek.Podzieliliśmy się opłatkiem,wspólnie przystąpiliśmy do uroczystej kolacji.Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym.

 

           

        

           

         

 

Konkurs na najładniejszy wystrój świąteczny pokoju

 

W grudniu rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wystrój świąteczny pokoi młodzieżowych.Oceny dokonały dwie komisje-pierwsza w składzie;p.Katarzyna Grzeszczyk z wychowankami Olą Królak i Davidem Rybackim.Druga w składzie z p.Krzysztofem Krajewskim wraz z wychowankami Justyną Skąpską i Kacprem Szwarcem.Laureatom konkursu wręczono świąteczne upominki.Ocenie poddano ; pomysłowość i oryginalnośćkompozycji świątecznych,różnorodność wykorzystanych elementów wystroju,czystość w pokojach,oraz ogólne wrażenie estetyczne.W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły pokoje 30 i 32,II-pokój 31 i 64,a III miejsce pokój 47.W kategorii chłopców I miejsce uzyskał pokój 16.II -pokoje 25 i 35,a III miejsce-pokój 18.Wszystkim wychowankom gratulujemy kreatywności i dziękujemy za stworzenie świątecznej scenerii pokoi mieszkalnych .

       

         

 

 

 

Zmień swoje nawyki żywieniowe na lepsze

 

14.12.2015 r. odbyło się w bursie spotkanie z Panią Karoliną Pawlak -dietetyk z Centrum Dietetycznego Natur House.Prelekcja dotyczyła zasad zdrowego żywienia.Podczas spotkania bursanci dowiedzieli się jak powinny wyglądać prawidłowe nawyki żywieniowe.Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach,zadając pani dietetyk sporo pytań.Po spotkaniu wychowankowie mieli możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych.

     

   

Bursa czyta Dzieciom-ciąg dalszy...

 

W świątecznej atmosferze odbyło się spotkanie wolantariuszek -Ani,Magdy i Dominiki,z podopiecznymi świetlicy opiekuńczo-wychowawczej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.Dzieci wysłuchały pięknych opowieści wigilijnych, a na koniec wykonały bombki,którymi ozdobiono bursową choinkę ;-)

     

                         

 

 

Wieczór czytelniczy z Opowieścią Wigilijną Charlesa Dickensa

 

W okresie przedświątecznym,w chaosie przygotowań i pośpiechu udało nam się znaleźć czas na wspólne czytanie i przypomnienie sobie czym tak naprawdę jest magia Świąt.Magda w niesamowity sposób wprowadziła nas w klimat "Opowieści Wigilijnych".

 

   

 

     

 

 

 

Zumba z Mikołajem ;-)

 

Pora roku nie ma znaczenia,by dzielić się pozytywną energią w rytm gorącej latynowskiej muzyki ;-)

     

      

     

 

 

Tytuł OMNIBUSA przyznany !

 

W tym roku szkolnym konkurs odbył się według nowych zasad.W pierwszym etapie o tytuł Omnibusa walczyło pięć trzyosobowych drużyn. Do drugiego etapu przeszli uczestnicy zwycięskiego zespołu.Omnibusem tego roku został Hubert Piaskowski .Kolejno II i III miejsce zajęły ; Julia Nowicka i Maja Wojciechowska.Gratulujemy ! ! !

         


 

Mikołajki

 

W dniu 7 grudnia br.naszą bursę odwiedził Św.Mikołaj wraz ze swoją asystentką -Mikołajową.Wszyscy wychowankowie otrzymali słodkie i owocowe upominki  ;-)

                  

 

Wolontariat ma sens !

 

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu poświęcone było wielu aspektom niepełnosprawności w życiu codziennym.O ogromnej determinacji oraz potrzebie empatii opowiadał nam zaproszony gość wolantariusz Rafał.

 

                                                              

 

 

Dyskoteka Andrzejkowa

 

25 listopada mieliśmy idealną okazję do zabawy !!! W naszej Bursie odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Młodzieżową Radę Bursy,na której młodzież prezentowała swoje umiejętności taneczne.O oprawę muzyczną Andrzejek zadbał DJ SeBa .

    

     

     

 

Nie hejtuj !

Przemoc i agresja to zachowania,które kiedyś kojarzyły się głównie z użyciem siły fizycznej.Obecnie występują one częściej w formie przemocy psychicznej w postaci ośmieszania,poniżania czy zastraszania.Wiele z tych zachowań przeniosło się do przestrzeni inernetowej w postaci wszechobecnego "hejtu".Co zrobić będąc ofiarą przemocy,gdzie szukać pomocy oraz co grozi sprawcom,mogliśmy dowiedzieć się na spotkaniu z panem nadkomisarzem Krzysztofem Kulą i panią Patrycją Lichtorowicz-starszym posterunkowym.Podsumowaniem spotkania były prezentacje multimedialne przygotowane przez naszych wychowawców panią Kasię Grzeszczyk i panią Gimę Dobrek,dzięki którym uświadomiliśmy sobie,że złe słowo potrafi zranić bardziej niż uderzenie,a nasza obojętność na cudze cierpienie jeszcze je pogłębia.Bądźmy dla siebie wsparciem i nie dajmy się hejterom !

         

   

Taniec z konsolą II !

Po raz kolejny organizatorzy konkursu tańca z konsolą do gier nie zawiedli naszych oczekiwań.Duża dawka dobrej muzyki,ciekawe układy taneczne i pasjonujące pojedynki zawodników sprawiły,że był to miło i radośnie spędzony czas .Występującym na parkiecie gratulujemy poczucia rytmu, wyśmienitej kondycji fizycznej oraz poczucia humoru ! ;-)

         

        

     Święto Patrona-lekcja historii odrobiona

18 listopada 2015 r. uczciliśmy pamięć nadania bursie imienia Stefana Rowińskiego. Z tej okazji nasi koledzy z grupy V przygotowali uroczystość, podczas której przypomniano postać Patrona-człowieka.którego treścią życia było służyć Ostrowowi Wielkopolskiemu i walczyć o sprawę polską.

Święto Patrona,to ważne wydarzenie w życiu bursy dlatego z tej okazji zaprosiliśmy gościa honorowego-Starostę Ostrowskiego pana Pawła Rajskiego, a także przedstawicieli Rady Osiedla nr 4 w Ostrowie Wlkp.

                                   

 

recyclingART

 

Święto patrona Bursy Szkolnej stało się inspiracją dla wychowanków gotowych na odkrywanie nowych kart swojej wyobraźni. Dzięki temu niepotrzebne przedmioty, takie jak klucze, guziki czy klamerki nabrały nowego artystycznego znaczenia. Z nich właśnie powstał portret Stefana Rowińskiego.

Eko-twórcami byli : Filip Konarkowski, Katarzyna Bukowska, Natalia Pawlak, Magdalena Pierzchała, Beata Kieliś, Kinga Samulska, Angelika Wolska, Julia Biegańska, Aleksandra Sosnowska, Natalia Kolińska i Klaudia Kędzia.

   

                   

          

"Duża dawka pozytywnej energii "

W tym roku,jak i w poprzednich latach w bursie odbywają się cyklicznie zajęcia z Zumby.Oprócz tego,że świetnie się przy tym bawimy,to jest to jeszcze doskonały sposób na utratę zbędnych kilogramów,poprawę kondycji fizycznej i psychicznej.Mamy nadzieję,że do naszego roztańczonego grona dołączą kolejni pasjonaci tej formy aktywności fizycznej ! ;-)

     

     

 

 

Mistrzostwa Bursy w Tenisie Stołowym

 

Zacięta rywalizacja o tytuł Mistrza Bursy w Tenisie Stołowym miała miejsce na przełomie października i listopada. Zwycięzcą został Kacper Wiśniewski, drugie miejsce zajął Dawid Rybacki, a Szymon Mituta był trzeci. Wszystkim zawodnikom od zakręconych piłeczek -gratulujemy ! ;-)

         

Konkurs wiedzy o Bursie i Ostrowie Wielkopolskim

 

4.11.2015 r. młodzież klas pierwszych miała okazję sprawdzić swoją wiedzę w "Quizie wiedzy o Bursie i Ostrowie Wielkopolskim". Quiz miał formę testu wyboru, który poparty był prezentacją multimedialną.

A oto laureci : Kacper Wiśniewski, Martyna Buda i Julia Wujczyk.                                  

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy  !!!! 

 

                    

  

  Nie oglądaj się za siebie ....

 

           

           

 

2.11.2015 r. odbył się w bursie wieczór z Halloween.Tego wieczoru młodzież miała okazję zaskoczyć wszystkich swoim strasznym makijażem i upiornym strojem,który prezentowała podczas kokursu organizowanego przez Młodzieżową Radę Bursy.

Jury w składzie przedstawicieli MRB oraz wychowawcy pani Marty Wasielak dokonało oceny upiornych stylizacji..Pierwsze miejsce zajęła Joanna Zych,drugie Justyna Skąpska,trzecie Weronika Pochroń. Za pomysłowość i tematyczną stylizację dziewczęta otrzymały upominki.

 

 

Nie bój się żyć....

 

Życie jest jedno , więc nie warto przejmować się błahostkami, dlatego .... " Nie bój się żyć"

                                                                                      Michał T.

Niezgoda na zastaną rzeczywistość,obrona swojego świata wartości,oraz nadzieja na zmianę,to przekaz zawarty w tekstach Michała Teodorczyka. Ten wrażliwy 20-latek przedstawił swój kolejny autorski projekt mieszkańcom bursy.. Tym razem mogliśmy wysłuchać koncertu akustycznego.Śpiewający i grający na gitarze Michał i towarzyszący mu kolega gitarzysta Czyżu spowodowali,że na sali powstała niezwykła atmosfera bliskości wykonawców z publicznością. Koncert Michała pobudził nas do refleksji nad sobą i swoim miejscu w świecie.

        

                                                  

                                                            Koncert  Forever 27

                  Grupa młodzieży z bursy wybrała się na koncert Forever 27,który odbył się na Małej Scenie OCK-u.

   Młodzi artyści ze Studia Wokalnego OCK i Szkoły Muzyk zabrali nas w muzyczną podróż,której tematem były kompozycje Wielkich nieobecnych,którzy w podobnych okolicznościach przedwcześnie odeszli w wieku 27 lat 

 

                                             

 

                                  

 

 

                                                    Siłownia czyli z siłą,ale bez przemocy ;-)

           Siłownia to nie tylko miejsce do ćwiczeń,lecz również miejsce do bliższego poznania się z rówieśnikami z bursy.Każdy może tu przyjść sprawdzić swoje możliwości oraz spróbować zadbać o swoje lepsze jutro. Do siłowni bursowej można śmiało przychodzić nie bojąc się,że ktoś zostanie wyśmiany "bo mało podnosi",po to tu jesteśmy aby sobie wzajemnie pomagać,doradzić,oraz co najważniejsze zmotywować.W końcu kiedyś też zaczynaliśmy ;-) Zajęcia w siłowni zajmują  dużo czasu i wymagają poświęcenia.Warto jednak ćwiczyć gdyż w ten sposób,dążąc do swoich celów i spełniając marzenia uczymy się współpracy,samodyscypliny oraz cierpliwości ;-)

                                                                          Marcin L.

 

 

                                 

                                          

 

 

Projekt muzyczny Michała

Koncert miał zachęcić ludzi do wiary w siebie,bo to jest najważniejsze.Brak poczucia własnej wartości nie pomaga,lecz odbiera nam realizowanie marzeń.....Niech każdy się zastanowi,czy warto uwierzyć w siebie ...?

Michał T.

 

         

         

         

 

 

Oficjalnie przyjęci :)

 

18 października po raz pierwszy w obecności rodziców,młodzież pierwszoroczna,uczestniczyła w uroczystości zwanej " Pasowaniem na Bursanta",którą przygotowały bursantki z grupy II.Tego dnia wychowankowie wysłuchali pięknej recytacji wiersza starszej koleżanki Magdaleny Płażewskiej,obejrzeli swoje początki w bursie uwiecznine na fotografiach oraz wzięli udział w "quizie wiedzy o bursie".Nie zabrakło także oficjalnej części uroczystości,mianowicie złożenia przysięgi oraz zaprzysiężenia młodzieży przez p.vicedyrektor Katarzynę Rybicką. Witamy i życzymy powodzenia ;)

 

               

                              

 

 

 

Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

W dniu 14 pażdziernika ,w świetlicy naszej bursy zebrała się cała społeczność placówki z Dyrekcją Bursy i wychowawcami na czele aby wspólnie świetować Dzień Edukacji Narodowej.Całość spotkania przygotowały bursantki z grupy III. W pierwszej części imprezy obejrzeliśmy występ w wykonaniu uzdolnionej artystycznie młodzieży.Zaśpiewane piosenki i wypowiedziane wiersze były wyrazem wdzięczności za trud wkładany w nasze wychowanie i podziękowanie za troskę o nas,mieszkajacych w bursie wychowanków.Nie zabrakło również szczerych i serdecznych życzeń.W drugiej części spotkania odbył się turniej w którym rywalizowali przedstawiciele wychowawców i wychowanków.Prowadząca zadawała czasami trudne i zaskakujące pytania dotyczące mieszkańców bursy oraz wiedzy o życiu w naszej placówce,a odpowiedzi uczestników konkursu zadziwiały trafnością.Było dużo śmiechu,pozytywnych odpowiedzi i świetnej zabawy.Turniej wygrała drużyna wychowawców.Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem piosenki "Pokolenie" zespołu Kombi.To był miły,pełen pozytywnych myśli wieczór.

                 

                


Co dalej po maturze ?

 

22 września w ramach działań doradcy zawodowego w naszej bursie odbyło się spotkanie skierowane głównie do tegorocznych maturzystów.Dla nich to bowiem rozpoczął się czas podejmowania decyzji i zadawania pytań: Co dalej po maturze ? Jaką wybrać dalszą drogę edukacyjno-zawodową ? Czy studiować dziennie czy zaocznie ? Na te i wiele innych pytań pomagał nam odpowiadać zaproszony na to spotkanie były bursant,Ziemowit Śmigielski,obecnie student trzeciego roku Politechniki Wrocławskiej.Zapoznał on obecnych na spotkaniu maturzystów zainteresowanych tą uczelnią z jej organizacją,możliwością studiowania na wybranych kierunkach oraz na temat rynku pracy który czeka na absolwentów Politechniki.

 

             

 

 

Taniec z konsolą

 

8.09.2015 r.,na życzenie młodzieży,odbył się w naszej bursie konkurs tańca z konsolą gier.Organizatorami konkursu byli nasi wychowankowie-Szymon Zaćmiński,Kazuś Malwina i Jakub Jasiński,którzy zadbali o odpowiedni sprzęt i ciekawą muzykę.Gra taneczna okazała się świetnym sposobem na zachęcenie młodzieży do ruchu i zdrowej rywalizacji.                                                                                                                  

Ostatecznie I miejsce w konkursie tańca z konsolą zajął Hubert Piaskowski,II miejsce przypadło Alessi Gniazdowskiej,III miejsce zajęła Sandra Busz.Laureaci zostali nagrodzeni słodkościami.                     

Organizatorom i zwycięzcom konkursu dziękujemy i gratulujemy .;-)

 

         

                

   

 

 

Niespodzianka :)

Na młodzież powracającą po wakacjach do bursy czekała szczególna niespodzianka! Świeżo wyremontowane i doposażone, kolorowe pokoje bursowe na I piętrze budynku bursy. Dzięki remontowi pomieszczenia te zyskały nowoczesny wygląd i stały się bardziej funkcjonalne.

 Ich mieszkańcom życzymy, żeby poczuli się prawie jak w domu, a wszystkim pozostałym, aby jak najszybciej doczekali się podobnych warunków.

      

     

 

 

 

Witamy po wakacjach ;-)

 

             W dniu 31.08.2015 (poniedziałek ) ,o godz. 16.00 rozpoczynamy kwaterowanie młodzieży przyjętej na rok szkolny 2015/16 .

Spotkanie z rodzicami/opiekunami prawnymi młodzieży nowoprzyjętej odbędzie się o godz.17.00 - obecność obowiązkowa.

 

 

 

Rok szkolny 2015/2016