Dzień Dziecka na ROCKOWO !!!

Z okazji Dnia Dziecka pojechaliśmy na wycieczkę do Jarocina. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku glana. Glan to kultowy but, symbol młodzieżowego buntu, marzenie każdego młodego człowieka w latach 80-tych. Odwiedziliśmy Spichlerz Polskiego Rocka, obejrzeliśmy ciekawe ekspozycje poświęcone ponad 40-letniej historii jarocińskich festiwali i historii polskiego rocka. Było gorąco, na szczęście były też lody ;)

 

jar  jar01  jar02  jar03  jar04  jar05  jar06  jar07  jar08  jar09  jar10  jar11  jar12  jar13

 

 

TEST COOPERA

28 maja 2018roku, grupa wychowanków, wzięła udział w V Ostrowskim Teście Coopera. Dziewczęta i chłopcy sprawdzili swoją wytrzymałość w 12-minutowym, nieprzerwanym biegu. Mimo, niesprzyjających warunków - upału - osiągnęli bardzo dobre wyniki. Bieganie to popularyzacja najprostrzej formy aktywności ruchowej oraz promowanie zdrowego trybu życia, dlatego w przyszłym roku postaramy się zachęcić jeszcze wiekszą grupą młodzieży do udziału w kolejnym Teście Coopera.

zdjecie Kopiowanie  zdjecie 2 Kopiowanie

 

 

Sport górą !!!

 

28 maja trzy bursowe zespoły rywalizowały ze sobą, prezentując swoją wiedzę z zagadnień mody, muzyki i sportu. Każdy zespół odpowiadał na pytania o tym samym poziomie trudności - nie mogły one jednak dotyczyć dyscypliny reprezentującej zespół. I tak - przedstawiciele świata mody odpowiadali na pytania z muzyki i sportu, muzycy odpowiadali na pytania ze sportu i mody, a sportowcy z muzyki i mody. Nad prawidłowym przebiegiem quizu czuwało jury. Bezkonkurencyjna okazała sie drużyna reprezentująca sport - odpowiedziała prawidłowo na 14 sposród 19 pytań. Gratulujemy!

 

smm  smm1  smm2  smm3  smm4

 

 

MEDIACJE RÓWIEŚNICZE

 

Mediacje - to metoda rozwiązywania sporów, w której osoba trzecia pomaga stronom we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów i kwestii do dyskusji oraz dojściu do wspólnie akceptowalnego konsensusu. (Wikipedia)

Już od przyszłego roku szkolnego bursanci będą mogli korzystać z pomocy czterech młodzieżowych mediatorów przy rozwiązywaniu konfliktów w relacjach koleżeńskich. Dzięki współpracy z Centrum Mediacji Rówieśniczych, działającym w III LO, bursowi kandydaci na mediatorów odbyli profesjonalne szkolenie, zakończone certyfikatem i posiadają odpowiednie przygotowanie, aby pomóc swoim koleżankom i kolegom w odbudowaniu pozytywnych relacji i znalezieniu wspólnej drogi do porozumienia. Konflikty w życiu społecznym są rzeczą nieuniknioną, a umiejętność właściwego ich rozwiązania, która będzie satysfakcjonowała wszystkie strony konfliktu, jest nie do przecenienia. Dziękując za zaangażowanie i poświęcony czas, życzymy Wam: Dario, Kamilo, Miłoszu i Michale, powodzenia i sukcesów w niełatwej sztuce mediacji.

             

 

Poetycki Dzień Matki

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Matki w naszej bibliotece w dniu 21 maja 2018 roku odbył się wieczorek poetycki "Portret Matki Wyjątkowej". W spotkaniu wzięli udział wychowankowie bursy oraz pani dyrektor M.Mocek. Przygotowano okolicznościową wystawę, czytano miedzy innymi wiersze W. Chotomskiej " Dzień matki", K.I Gałczyńskiego  "Spotkanie z matką". Na koniec spotkania wysłuchano piosenki Violetty Villas "Do Ciebie Mamo" w wykonaniu wychowanki Eleny Strzeleckiej.

 

dm  dm1  dm2  dm3 dm5

 

 

 

 

STOP DOPALACZOM !!!

" NIE BĄDŹ KRÓLIKIEM DOŚWIADCZALNYM ! "

 

   14 maja, w ramach realizacji działań profilaktycznych, odbyło się spotkanie z nadkomisarzem Krzysztofem Kulą z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki wygłoszonej ku przestrodze prelekcji, licznie zgromadzeni wychowankowie, uświadomili sobie jak niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia psychicznego i fizycznego są dopalacze oraz jakie konsekwencje prawne ponoszą osoby, które mają z nimi kontakt.

 

p1  p2  p3

 

 

 

 

Uroczyste spotkanie z maturzystami

 

W czwartek 26.04.2018 maturzyści kończący swój pobyt w bursie spotkali się z panią dyrektor, panią wicedyrektor oraz swoimi wychowawcami na tradycyjnej uroczystości. Była okazja do wspomnień, obejrzenia prezentacji zdjęć przypominających czas przebywania w bursie, wysłuchania okolicznościowych piosenek i słów pożegnania od pani dyrektor i wychowawców. Wszyscy otrzymali pamiątkowe tablo, a szczególnie zasłużeni dla bursy maturzyści zostali nagrodzeni

 

 

matura matura1 matura2 matura3 matura4 matura5 matura6 matura7 matura8 matura9 matura91 matura92 matura93 matura94 matura95 matura96 matura97 matura98

 

 

 

" II miejsce Wiktorii !"

 

24 kwietnia w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU w Ostrowie Wlkp. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych "Wyrazić słowem" . Uczestnicy konkursu mogli to zrobić poprzez recytację, poezję śpiewaną, teatr jednego aktora czy kabaret. Wzięła w mni udział Wiktoria Wasielewska, która pierwszy raz w historii naszej placówki, reprezentowała w kulturalnym świetle bursę. Dzięki swojemu talentowi recytatorskiemu Wiktoria zajęła zaszczytne II miejsce! Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że nasza koleżanka na jednym konkursie nie poprzestanie ;)

 

a 007  a 008  a 009

 

 

 

 

" Wpływ alkoholu na życie i zdrowie nastolatków "

 

Pod tym hasłem odbyła się kolejna edycja konkursu profilaktycznego zorganizowanego przez zespół do spraw wychowania. Zadanie jakie otrzymali wychowankowie poszczególnych grup polegało na stworzeniu w ciekawy i czytelny dla odbiorcy sposób tzw. " Mapę pamięci".  Wiedza jaką przedstawili graficznie pochodziła z materiałów źródłowych w jakie każda z grup została wyposażona. Powstały wpaniałe cztery obrazy, które w bardzo wymowny sposób przemawiają do odbiorcy. Mapy posiadają przekaz o treści profilaktycznej oraz wyróżniają się ciekawą koncepcją plastyczną.

 

1m  2m  4m  3m 5m  6m

 

" Bursowy Mistrz Ortografii wybrany !"

 

Za nami kolejna edycja Ogólnobursowego Konkursu Ortograficznego " My się byków nie boimy!", umożliwiająca śmiałkom sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych. W wyniku językowych potyczek, bursowym Mistrzem Ortografii została ubiegłoroczna zwyciężczyni - Julia Hojeńska ! II miejsce, tak  samo jak w poprzednim roku, zajęła Martyna Buda. III miejsce zajęła Monika Biel. Zwyciężczyniom jak i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy! Kolejna edycja już za rok !

 

 

 dy1  dy2  dy3  dy4  dy5

 

"Pola żonkilowe w rozkwicie"

 

Nareszcie możemy podziwiać efekty naszej współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Chorych  "Hospicjum św. Józefa". Wokół bursy zrobiło się wiosennie, żółto... Wstąpiła NADZIEJA...

 

DSC 0013 Kopiowanie Kopiowanie  DSC 0014 Kopiowanie Kopiowanie  DSC 0017 Kopiowanie Kopiowanie  DSC 0019 Kopiowanie Kopiowanie

 

 

Światowy Dzień Zdrowia " zdrowie dla wszystkich - przywracaj zdrowie żywieniem ".

 

 

" Niech każdy się dowie, że koktajl to zdrowie" , "Słodka marcheweczka zdrowsza od ciasteczka"  to hasła przewodnie działań promujących Światowy Dzień Zdrowia w naszej bursie. Z tej okazji młodzież wzięła udział w zorganizowanych przez wychowawców warsztatach kulinarnych, na których przygotowano dla wszystkich mieszkańców bursy pyszne, kolorowe i zdrowe koktajle z warzyw i owoców. W ramach działań profilaktycznych odbyła się akcja  " Pomiary Cisnienia i Masy ciała" , "Bieg po Zdrowie" oraz happening.

 

DSC 0004 Kopiowanie  DSC 0011 Kopiowanie  DSC 0012 Kopiowanie  DSC 0014 Kopiowanie  DSC 0017 Kopiowanie  DSC 0019 Kopiowanie  DSC 0020 Kopiowanie  DSC 0034 Kopiowanie  DSC 0035 Kopiowanie  DSC 0041 Kopiowanie  DSC 0046 Kopiowanie  DSC 0048 Kopiowanie  DSC 0003 Kopiowanie  DSC 0010 Kopiowanie  DSC 0022 Kopiowanie  DSC 0039 Kopiowanie  DSC 0050 Kopiowanie  DSC 0064 Kopiowanie  DSC 0066 Kopiowanie  DSC 0002 Kopiowanie  DSC 0099 Kopiowanie  DSC 0101 Kopiowanie  DSC 0103 Kopiowanie  DSC 0106 Kopiowanie  DSC 0107 Kopiowanie 

 

GALA TALENTÓW 2018

 

Nagrody w bursowej "Gali Talentów 2018" zostały rozdane. Tegoroczna impreza przybrała charakter "Gali Rozdania Oscarów". Jak każdego roku przyciągnęła do świetlicy liczną publiczność. Kto zdobył Oscara?  Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się w kategorii  " Plastyka jest muzyką dla oczu i wyciszeniem dla umysłu " Oliwia Gola. W kategorii beatboxu Oscara otrzymali Marcin Szafran i Maciej Andrzejewski. Następnie w kategorii " Muzyka " Oscar powedrował do Konrada Baka, Nikodema Stillera, Jakuba Izydorczyka, Anny Ostrowskiej i Julii Wujczyk. Na gali przyznano Oscara w kategorii " Sztuki Walki ". Otrzymał ją Marcin Walkowiak. W kategorii  " Taniec " Oscara otrzymał Filip Konarkowski, a w kategorii " Recytacja" Wiktoria Wasielewska.  Kapituła przyznała również Oscara prowadzącym gale Kindze Skąpskiej i Michałowi Rybce, którzy statuetkę odebrali z rąk pani dyrektor Marzeny Mocek. Ponadto  Oscary otrzymały: Marcelina Grabowska, Roksana Krawczyk, Kamila Cichocka, Klaudia Turbańska, Faustyna Gałach. Niestety w tym roku nie wszyscy zdolni wychowankowie mieli odwagę pokazać swoje umiejętności. Ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku na kolejnej " Gali Talentów " pokażecie co potraficie.

Do zobaczenia za rok

 

DSC 0006 gt2018  DSC 0015 gt2018 DSC 0016 gt2018 DSC 0024 gt2018 DSC 0028 gt2018 DSC 0034 gt2018 DSC 0036 gt2018 DSC 0044 2 gt2018 DSC 0048 gt2018 DSC 0049 gt2018 DSC 0051 gt2018 DSC 0058 gt2018 DSC 0061 gt2018 DSC 0075 gt2018

 

 

 Bursa czyta Dzieciom cd

 

Podobnie jak w poprzednim roku szkolnym, tak i w obecnym, wolontariuszki Klaudia Turbańska i Ewa Kamińska, odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 15 w Ostrowie Wlkp. w ramach kontynuacji akcji " Bursa czyta Dzieciom". Tym razem maluchy, po zapoznaniu się z tekstem "Hipopotam i lody" ze zbioru opowiadań "Mali przyjaciele - dziecięcy świat przygód" autorstwa I.Landau i M.Przewoźniaka, rozprawiały na temat zwierząt, mieszkających w zoo oraz tych w gospodarstwach domowych. Uwieńczeniem swych osobistych przeżyć związanych ze zwierzętami, były piękne prace plastyczne ;)

 

przed przed1 DSC 0314 Kopiowanie

 

 

Dzień Kobiet

 

Z okazji Dnia Kobiet męska część wychowanków bursy przygotowała dla wszystkich kobiet w bursie słodki poczęstunek w postaci babeczek. Ponadto wszystkie Panie obdarowano kwiatkiem.

 

dk1 dk2 dk3 dk4

dk5

 

 

"Bursonada"

 

14 marca 2018  odbyła się " Bursonada" czyli zmagania z nauką na wesoło. Podczas tej edycji 12 uczestników - 3 przedstawicieli z każdej grupy - rozwiązywało zadania logiczne, językowe i zręcznościowe. Dzięki refleksowi, spostrzegawczości oraz wytrawnym kubkom smakowym pierwsze miejsce w ogólnobursowej zabawie zajęli chłopcy z gr. I. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z gr. II i IV. Ostatnie miejsce przypadło w udziale gr.III. Kolejna "Bursonada" już za rok. Zapraszamy.

 

bursonada  burspnada1  bursonada2  bursonada3  bursonada4  bursonada5  bursonada6  bursonada7  bursonada8  bursonada9  bursonada91

 

 

Spotkanie z dietetyczką

 

5 marca 2018r. odbyło się spotkanie z dietetyczką z Centrum Dietetycznego Naturhause. Pani Karolina Pawlak wygłosiła prelekcję na temat zasad zdrowego odżywiania i prawidłowego oczyszczania organizmu - detoxu. Po spotkaniu młodzież miała możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych.

 

dietetyk Kopiowanie  dietetyk1 Kopiowanie  dietetyk2 Kopiowanie  dietetyk3 Kopiowanie dietetyk5 Kopiowanie

 

 

"English is fun"

 

Kolejny już raz odbył się ogólnobursowy Konkurs języka angielskiego. 25 stycznia 2018 roku, osiemnastu "miłośników" języka angielskiego, miało szansę sprawdzić swoje umiejętności i wiadomości w zakresie słownictwa i gramatyki. Zwycięzcą Konkursu został Filip Mikołajczyk, II miejsce zajął Bartłomiej Kędzia, a Marcin Kawałko miejsce III - wszyscy laureaci to wychowankowie grupy I. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez p. Martynę Orleańską. Laureatom gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy wszystkich do udziału w "English is fun" w przyszłym roku szkolnym !!!

 

angielski Kopiowanie  angielski1 Kopiowanie angielski2 Kopiowanie angielski3 Kopiowanie

 

 

 

 Rekordowa akcja "NIE BĄDŹ ŁOŚ, DAJ COŚ"

 

Grudzień i styczeń, to okres, w którym kontynuowaliśmy zeszłoroczną akcję charytatywną na rzecz Bezdomnych Zwierząt ze Schroniska w Wysocku Wielkim. W tym roku - UWAGA - zebraliśmy rekordowe 527,19 złotych !!! Powyższą kwotę przeznaczyliśmy w szczególności na zakupy karmy.

Wszystkim zaangażowanym w akcję na rzecz milusińskich (i tym chętnie nabywającym zakładki do książek i tym, co umiały tak efektywnie je reklamować), serdecznie dziękujemy.

PS Dobro powraca ;)

schron2018  schron 12018

 

 

Noworoczne spotkanie emerytów.

 

Już tradycyjnie , na początku stycznia, gościliśmy w bursie na noworocznym spotkaniu, emerytowanych pracowników naszej placówki. O klimat spotkania zadbała bursowa młodzież prezentując nastrojowy program artystyczny i przygotowując własnoręcznie elementy wystroju. Natomiast bursowa kuchnia zaserwowała smaczne i zdrowe desery oraz ciasta.

Spotkania te są okazją do złożenia życzeń noworocznych i do towarzyskich rozmów z osobami, które w tej placówce przepracowały wiele lat i ciągle chętnie tutaj wracają.

Życzymy im zdrowia i pogody ducha.

 

DSC 0099 Kopiowanie  DSC 0108 Kopiowanie  DSC 0113 Kopiowanie  DSC 0117 Kopiowanie  DSC 0118 Kopiowanie  DSC 0126 Kopiowanie

 

 

WIECZÓR WIGILIJNY

 

19 grudnia w naszej bursie maiła miejsce uroczysta wieczerza wigilijna dla wychowanków placówki. Przy wspólnym stole zasiedli także zaproszeni goście; sekretarz Powiatu Ostrowskiego pan Mirosław Rychlik, ksiądz Łukasz z Parafii św. Pawła, przedstawiciele Rady Osiedla nr 4 oraz dyrekcja, wychowawcy i pracownicy bursy.

W świąteczny klimat wprowadził wszystkich nastrojowy program artystyczny przygotowany przez uzdolnioną młodzież, pod kierunkiem wychowawców pani Lucyny Kelner i pani Grzymisławy Dobrek. Życzenia świąteczne złożyli zaproszeni goście, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Bursy oraz pani dyrektor Marzena Mocek. Ksiądz Łukasz z Parafii św. Pawła modlitwą i życzeniami przypomniał wszystkim o prawdziwej wartości Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjne dzielenie się opłatkiem dostarczyło wszystkim uczestnikom spotkania wiele radości i wzruszeń. O smaczne świąteczne potrawy zadbała, jak zawsze bursowa kuchnia. Nastrój bursowej wigilii był  wyjatkowy, dzięki radosnej atmosferze tworzonej przez jej uczestników.

 

 1120156 Kopiowanie DSC 0030 Kopiowanie  DSC 0035 Kopiowanie DSC 0041 Kopiowanie  DSC 0042 Kopiowanie  DSC 0043 Kopiowanie  DSC 0045 Kopiowanie  DSC 0047 Kopiowanie  DSC 0057 Kopiowanie  DSC 0060 Kopiowanie  DSC 0067 Kopiowanie  DSC 0068 Kopiowanie  DSC 0070 Kopiowanie  DSC 0074 Kopiowanie  DSC 0086 Kopiowanie  DSC 0090 Kopiowanie  DSC 0096 Kopiowanie  DSC 0097 Kopiowanie  DSC 0099 Kopiowanie  DSC 0100 Kopiowanie  DSC 0101 Kopiowanie  DSC 0104 Kopiowanie  DSC 0106 Kopiowanie  DSC 0107 Kopiowanie  DSC 0108 Kopiowanie  DSC 0109 Kopiowanie  DSC 0110 Kopiowanie  DSC 0120 Kopiowanie  DSC 0121 Kopiowanie  DSC 0125 Kopiowanie  DSC 0130 Kopiowanie 1120159 Kopiowanie  1120168 Kopiowanie  1120172 Kopiowanie  1120176 Kopiowanie  1120182 Kopiowanie  1120325 Kopiowanie  1120333 Kopiowanie  1120335 Kopiowanie  1120338 Kopiowanie  1120348 Kopiowanie  1120355 Kopiowanie  1120361 Kopiowanie  1120367 Kopiowanie  1120183 Kopiowanie

 

 

 

 

Spotkanie z pania Anetą Franc.

 

7 grudnia gościliśmy znakomitego historyka , archiwistę panią Anetę Franc, która wygłosiła ciekawą prelekcję na temat historii szkół ostrowskich.

 

aneta  anata1  anata12  aneta123  anata2

 

 

Mikołajki

 

Zgodnie z tradycją 6 grudnia odwiedził nas Św. Mikołaj wraz ze swymi śnieżynkami, od którego otrzymaliśmy słodki i owocowy upominek.

 

mikołaj mikołaj1  mikołaj2  mikołaj3  mikołaj4  mikołaj5

 

 

Wzbogaciliśmy się ... ;)

Z przyjemnością informujemy, że bursowa biblioteka wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe - lektury szkolne i czytadła do poduchy. Zapraszamy do odwiedzin i wypożyczeń!

 

książki  książki1

 

 

Spotkanie z Policjantem

 

4 grudnia w ramach profilaktyki zorganizowano spotkanie z nadkomisarzem Krzysztofem Kulą z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Tematem spotkania było ZJAWISKO CYBERPRZEMOCY WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY.  Policjant radził, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postapić będąc świadkiem przemocy w Internecie oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Uświadomiliśmy sobie, że cyberprzemoc jest poważnym zagrożeniem i przestępstwem, a jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania.

 

 poli1

 

Andrzejki

 

30 listopada z inicjatywy MRB zorganizowano w bursie wieczór andrzejkowy, który minął w radosnej i miłej atmosferze.

 

andrzejki 1 

 

"... a nam w duszy lato gra. "

 

Letnie przeboje, które zagościły w jesienny wieczór, nie tylko poprawiły nam humory, ale również przypomniały beztroskie, wakacyjne chwile... ;)

 

jest już  jest już1  jest już2  jest już3  jest już4  jest już5  jest już6  jest już7

 

 

 

" Stefan Rowiński - historia patrona "

 

W ramach obchodów Dnia Patrona Bursy, wychowankowie klas pierwszych, udali się z wizytą do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas ciekawej lekcji muzealnej młodzież dowiedziała się o szeroko zakrojonej działalności Stefana Rowińskiego : księgarza i wydawcy oraz niezłomnego konspiratora i działacza niepodległościowego. Nic innego, jak tylko być dumnym z patrona.

 

patron patron1 patron2

 

Warsztatów kulinarnych cd. ;)

 

Tym razem w kuchni gościła królowa jesieni - dynia, dodatek paluszków krucho-drożdżowych sprawił, że jesienne danie było całością.

 

dynia dynia1 dynia2 dynia3   dynia4   dynia5   dynia6 dynia7   dynia8

 

 

Wieczornica z okazji Święta Niepodległości.

 

Młodzież z Bursy Szkolnej pod kierunkiem pani Moniki Kaczmarek i pani Katarzyny Grzeszczyk przygotowała wieczornicę poetycko - muzyczną z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości, która odbyła się 13 listopada 2017 roku. Wychowankowie przedstawili koleżankom i kolegom wiersze i piosenki dotyczące odzyskania po 123 latach utraconej wolności.

DSC 0019 Kopiowanie  DSC 0029 Kopiowanie

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Bursie i Ostrowie Wielkopolskim.

 

Jest nam miło ogłosić, że w październikowej edycji konkursu wiedzy o Bursie i Ostrowie Wielkopolskim wyróżnione zostały dziewczęta z grupy II tj. Gola Oliwia, Talarczyk Dominika, Fabiś Aleksandra i Michalska Julia.

Gratulujemy !

 

wiedza wiedza1 wiedza2 wiedza3 wiedza4

 

 

Wycieczka bursowa miłośników kolejnictwa.

 

Pasja i zamiłowanie do kolei towarzyszy niektórym mieszkańcom naszej bursy. Dla nich to w ramach wycieczki zawodoznawczej pani Katarzyna Rybicka zorganizowała już po raz drugi spotkanie z maszynistami - pracownikami Wielkopolskich Przewozów Regionalnych PolRegio.

Dzięki życzliwości pana Stanisława i pani Teresy mieliśmy okazję zobaczyć kabinę EN57AL "Tygrys", oraz samodzielnie poprowadzić pociąg. Sprawiło nam to ogromną frajdę i zadowolenie.

 

 DSC 0018 Kopiowanie DSC 0020 Kopiowanie DSC 0025 Kopiowanie DSC 0026 Kopiowanie DSC 0033 Kopiowanie DSC 0037 Kopiowanie

DSC 0042 Kopiowanie DSC 0047 Kopiowanie DSC 0050 Kopiowanie DSC 0054 Kopiowanie DSC 0082 Kopiowanie

 

 

 

"Oficjalnie przyjęci"

 

26 października miała miejsce uroczystość zwana "Pasowaniem na Bursanta" , którą przygotowały wychowanki grupy II. Tego dnia, najmłodsi stażem wychowankowie, obejrzeli swoje początki w bursie, uwiecznione na fotografiach, wysłuchali programu artystycznego w tym m.in. "cennych rad "od starszych koleżanek oraz pięknego wykonania utworu muzycznego, w którym zjednoczyły się siły "starych" i "młodych". Kulminacyjnym punktem uroczystości było zaprzysiężenie młodzieży , którego dokonała p.wicedyrektor K. Rybicka.

Oficjalnie przyjetym życzymy powodzenia ;)

 

pasowanie pasowanie1 pasowanie2 pasowanie3 pasowanie4  pasowanie5 pasowanie6 pasowanie7 pasowanie8

 

 

Otwarcie świetlicy w Bursie Szkolnej

 

W odpowiedzi na zaproszenie dyrektor bursy Pani Marzeny Mocek i Młodzieżowej Rady Bursy, 19 poździernika z wizytą w placówce gościł Starosta pan Paweł Rajski.

Wizyta ta była znakomitą okazją do oficjalnego otwarcia świeżo wyremontowanej świetlicy bursowej i podziękowań za uzyskanie wsparcia finansowego na jej remont i wyposażenie. Wychowankowie zaprezentowali film, składający się z wywiadów z mieszkańcami bursy oraz prezntację multimedialną. Młodzież miała okazję opowiedzieć Panu Staroście o swoich marzeniach związanych z pobytem w placówce, która jest ich drugim domem. Spotkanie było również okazją do rozmowy o potrzebach placówki i planach jej modernizacji w przyszłości, towarzyszyła mu bardzo miła i sympatyczna atmosfera. O poczęstunek na to spotkanie zadbali uczestnicy warsztatów kulinarnych, którzy przygotowali pyszne i zdrowe desery.

 

STAROSTA1 STAROSTA STAROSTA2 STAROSTA3

 

 

 Warsztaty kulinarne ruszyły... ;)

 

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotkali się w bursowej kuchni entuzjaści zdrowego żywienia. Desery przygotowane z owoców , a słodzone miodem potrafią w pochmurny jesienny dzień zdziałać cuda... :)

 

DSC 0014 Kopiowanie DSC 0016 Kopiowanie DSC 0017 Kopiowanie DSC 0041 Kopiowanie DSC 0071 Kopiowanie DSC 0060 Kopiowanie DSC 0062 Kopiowanie

 

 

 

Wicemistrz Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu
Marcin Walkowiak

Marcin swój sukces zawdzięcza systematycznym treningom, które rozpoczął jeszcze będąc uczniem gimnazjum. Łącznie trenuje ponad cztery lata. Sztuki walki, które uprawia wymagają od niego ogromnej dyscypliny w uczęszczaniu na treningi  do klubu Rio Grappling, gdzie trenuje pod kierunkiem trenera Rafała Zawidzkiego oraz stałej kontroli wagi ciała. O swoich zainteresowaniach Marcin opowiada z dużą pasją i zaangażowaniem. Sport jaki uprawia kształtuje jego charakter oraz daje dużo pewności siebie. Na pytanie "Czy warto trenować?" Marcin odpowiada "Tak. Warto robić wszystko co wyróznia nas spośród szarego tłumu, jesli to nam sprawia przyjemnośc, polecam gorąco każdemu"

Gratulujemy sukcesu i czekamy na następne

BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

podium Kopiowanie  podium1

 

 

 

Spotkanie z Jackiem Cyganem

  09.10.2017 roku w Bibliotece Publicznej młodzież naszej bursy miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Jackiem Cyganem. Znany tekściarz jest autorem ponad półtora tysiąca piosenek m.in. "Jaka róża taki cierń", "Łatwopalni", "Czas nas uczy pogody", "Wypijmy za błędy", "To nie ja". Podczas spotkania autor opowiadał historię wybranych piosenek, które opisał w swojej książce "Życie jest piosenką". Na spotkaniu była możliwość nabycia książek i otrzymania autografu autora.

 

IMG 20171009 191955 Kopiowanie

 

 

"Wizyta w przedszkolu"

 

W październiku , wolontariuszki Klaudia Turbańska i Ewa Kamińska, w ramach kontynuacji edukacji czytelniczej  "Bursa czyta Dzieciom", odwiedziły maluchy z Publicznego Przedszkola nr 15 w Ostrowie Wielkopolskim.

Tym razem młodzi odbiorcy literatury, dyskutowali na temat bezinteresownej pomocy, do której zainspirowała ich magiczna baśń " Wróżki"

 

czytanie  czytanie1  czytanie2  czytanie3  czytanie4

 

 

 

 

II edycja Wyborów  Super Chłopaka Bursy 2017/2018

 

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt ogłosić zwycięzcę  tegorocznego konkursu na

Super Chłopaka

którym został Marcin Rodziak

Do konkursowych zadań stanęło kilku kandydatów. Chłopcy w  walce  o „tytuł” musieli wykazać się m.in. poczuciem humoru, wiedzą z zakresu kosmetologii oraz umiejętnościami  tanecznymi. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały dziewczęta z MRB.

Choć rywalizacja była zacięta, to jednak towarzyszyła jej znakomita atmosfera.  Ostatecznie do finałowej dwójki zakwalifikowali się - Marcin Rodziak i Hubert Kuświk. Nagrodę publiczności otrzymał Adam Czajka, który ujął damską część widowni swoim poczuciem humoru. Ponadto wszyscy chłopcy zostali  obdarowani  upominkami w postaci zeszytów, podarowanymi nam przez  firmę  JETA Office z Ostrowa Wielkopolskiego oraz słodkościami o które zadbała  p. dyrektor M.. Mocek.   

DSC 0192 KopiowanieDSC 0198 Kopiowanie DSC 0200 Kopiowanie 1080828 Kopiowanie

 1080867 Kopiowanie 1090048 Kopiowanie 1090055 Kopiowanie 1090069 Kopiowanie

 1090116 Kopiowanie 1090179 Kopiowanie 1090192 Kopiowanie 1090366 Kopiowanie

 1090414 Kopiowanie 1090604 Kopiowanie  1090671 Kopiowanie  1090746 Kopiowanie

 

 

 

„Żonkilowe Pole Nadziei”

26 września w Bursie odbyła się uroczystość inaugurująca jesienną edycję otwierania żonkilowych „Pól Nadziei”, która od lat propaguje Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa”, wyrażając w ten sposób solidarność z osobami cierpiącymi na choroby nowotworowe. Tego dnia Bursa także dołączyła do placówek propagujących tę ideę, tworząc żonkilowe pole na swoim terenie, kolejny raz udowadniając, iż Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Wychowankom placówki, cierpienie innych nie jest obojętne. Tłumnie zgromadzeni goście, a wśród nich przedstawiciele władz: Prezydent Miasta Ostrowa  Wielkopolskiego – p. Beata Klimek, Poseł na  Sejm RP – p. Tomasz Ławniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego – p. Andrzej Leraczyk, przedstawiciel Senatora Łukasza Mikołajczyka – p. Dawid Korzeniewski, sekretarz Powiatu Ostrowskiego – p. Mirosław  Rychlik ,pełnomocnik Prezydenta ds. organizacji pozarządowych – p. Lidia Sobócka, a także duchowni : kapelan „ Hospicjum Św. Józefa „ – ks. Łukasz Olejnik , proboszcz Parafii św. Wojciecha w Lewkowie – ks. Bronisław Chorzępa oraz przedstawiciele Rady Osiedla nr. 4 i Ostrowskiego Klubu Amazonek byli świadkami wzruszającego, pełnego nadziei, programu artystycznego w wykonaniu: A. Ostrowskiej, K. Skąpskiej, M. Biel. N. Cłapki, E. Strzeleckiej, J. Wujczyk, B. Maćkowiaka, M. Rybki, N. Stilera,         H. Kuświka, pod kierunkiem inicjatorek współpracy  z „Hospicjum św. Józefa” p. G. Dobrek i p. L. Kelner. Po wysłuchaniu programu i przemówień gości, wszyscy zostali zaproszeni przez p. dyrektor do wspólnego sadzenia żonkilowych cebulek, a w ramach podziękowań za pomoc i obecność, na słodki poczęstunek do nowo wyremontowanej bursowej świetlicy.

Pole Nadziei to pierwszy krok na drodze współpracy z Hospicjum i zapewne nie ostatni. Teraz czekamy do wiosny, aż pole naszej współpracy zakwitnie na żółto.


 

DSC 0020 Kopiowanie DSC 0021 Kopiowanie DSC 0023 Kopiowanie DSC 0027 Kopiowanie

DSC 0037 Kopiowanie DSC 0044 Kopiowanie DSC 0051 Kopiowanie DSC 0056 Kopiowanie

DSC 0063 Kopiowanie DSC 0069 Kopiowanie DSC 0092 Kopiowanie DSC 0095 Kopiowanie

DSC 0098 Kopiowanie DSC 0139 Kopiowanie

 

 

Konkurs wiedzy o Regulaminie Bursy 18 września 2017 r.

W tym dniu wszyscy nowoprzyjęci wychowankowie do bursy uczestniczyli  w konkursie zorganizowanym przez p. K. Krajewskiego i K. Grzeszczyk, który miał za zadanie sprawdzić czy opanowali w dostatecznym stopniu wiadomości niezbędne,  potrzebne do prawidłowego funkcjonowania w bursie. Konkurs odbył się na zasadach rywalizacji –chłopcy/dziewczęta. Spośród 30 wylosowanych pytań wybrane zespoły losowały po jednym z nich– udzielając na nie odpowiedzi. Wyjątkowo pomocna okazała się publiczność, która wspomagała rywalizujące zespoły. Wszyscy uczestnicy  wykazali się bardzo dobrą znajomością Regulaminu Bursy. Niewielką liczbą punktów konkurs wygrali chłopcy.

DSC 0018 Kopiowanie DSC 0028 Kopiowanie DSC 0029 Kopiowanie DSC 0031 Kopiowanie 

DSC 0036 Kopiowanie DSC 0034 Kopiowanie

 

 

 

                       „Pierwszy spacer po Ostrowie Wielkopolskim”

    W pierwszym tygodniu września, nowoprzyjęte wychowanki wraz z wychowawcami p. M. Orleańską   i p. A. Wojciechowską  -Szelerską, udały się na wycieczkę, aby poznać najciekawsze miejsca, tworzące klimat Ostrowa.

 

20170907 173552 Kopiowanie 20170907 173802 Kopiowanie 20170907 174339 Kopiowanie

 

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W BURSIE SZKOLNEJ

        3 września o godz. 16.00, rozpoczęło się kwaterowanie wychowanków nowoprzyjętych. Tego samego dnia odbyło się także spotkanie z rodzicami naszych nowych podopiecznych, któremu przewodniczyła dyrektor Bursy p. M. Mocek. Podczas spotkania rodzice zostali zapoznani m.in. ze Statutem i Regulaminem placówki, Programem Wychowawczo - Profilaktycznym na obecny rok szkolny, a także z kosztami, jakie będą ponosić w związku z zamieszkaniem ich dzieci w bursie.

Owe spotkanie było także okazją do nawiązanie kontaktu z wychowawcami grup, którzy na okres pobytu wychowanków, przejmują nad nimi opiekę.

 

DRODZY WYCHOWANKOWIE
SZANOWNI RODZICE


Kwaterowanie do bursy rozpoczynamy w niedzielę 3 września 2017 roku:
od godz. 16.00 - 17.00 wychowankowie nowoprzyjęci
od godz. 17.00 wszyscy pozostali wychowankowie.

Spotkanie z rodzicami uczniów nowoprzyjętych do bursy odbędzie się również w dniu 3 września  o godz. 17.00
(obecność rodziców lub opiekunów prawnych obowiązkowa).

Zapraszamy
Dyrekcja oraz Wychowawcy Bursy Szkolnej