Z wizytą w Gołuchowie

Dnia 30 maja 2019 r., grupa wychowanków, pod opieką p. M. Orleańskiej i p. A. Klimek, zwiedziła Gołuchów, w ramach obchodów Dnia Dziecka. Podczas wycieczki młodzież mogła podziwiać przepiękne plenery kompleksu parkowo - zamkowego, obejrzeć wyjątkowe okazy drzew i krzewów arboretum. Za pośrednictwem przewodnika zamku Czartoryskich odbyła ciekawą lekcję historii, mogąc choć na chwilę cofnąć się w czasie. Nie obyło się także bez zwiedzania Pokazowej Zagrody Zwierząt, w której wychowankowie obserwowali żubry, dziki, daniele i koniki polskie. Spacerując alejkami największego w Wielkopolsce parku, oglądali budki lęgowe, paśniki i inne urządzenia służące do ochrony ptaków, nietoperzy i mrówek. Przepiękne widoki utrwalone zostały na zdjęciach.

Wycieczka zakończyła się wizytą w kawiarni „Muzealna”, gdzie z przyjemnością młodzież uraczyła się słodkim poczęstunkiem. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, mimo upału i zmęczenia.

DSC 0009 Kopiowanie1 DSC 0015 Kopiowanie DSC 0030 Kopiowanie DSC 0046 Kopiowanie DSC 0058 Kopiowanie DSC 0084 Kopiowanie DSC 0092 Kopiowanie

DSC 0096 Kopiowanie DSC 0102 Kopiowanie DSC 0107 Kopiowanie


Konkurs ortograficzny

Zgodnie z tradycją i w tym roku szkolnym, nasi wychowankowie, walczyli o tytuł „Bursowego Mistrza Ortografii”. W wyniku językowych zmagań, została nim Magdalena Jarocka. Drugie miejsce zajęła Anna Nakonieczna, a trzecie wywalczył Bartłomiej Kędzia. Zwycięzcom, jak i pozostałym uczestnikom konkursu, serdecznie gratulujemy!

ort DSC 0009 Kopiowanie ort DSC 0016 Kopiowanie ort DSC 0123 Kopiowanie


CZYTAJ KSIĄŻKI, BĘDZIESZ WIELKI

Za nami happening nakłaniający wychowanków do czytania książek oraz zwracania uwagi na ważność respektowania praw autorskich. To wydarzenie zainspirowane było obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich , było także doskonałą okazją do uczczenia 455 rocznicy urodzin Szekspira, który akurat "uczestniczył" w happeningu i osobiście nakłaniał młodzież do spędzania wolnego czasu z książką w tle, bo przecież nie od dziś wiadomo, że "Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" :)     (W. Szymborska)

czyt  czyt1  czyt2  czyt3   czyt4  czyt5


Uroczyste spotkanie z maturzystami.

25 kwietnia 2019 roku w uroczysty , aczkolwiek niepozbawiony dozy poczucia humoru sposób, żegnaliśmy uczniów klas maturalnych. Mamy nadzieję, że wspomnienia o bursie będą  wywoływać uśmiech i błysk w oku naszych absolwentów. Trzymamy za Was kciuki i życzymy szczęścia w dorosłym życiu !!! :)

PM Kopiowanie  PM1 Kopiowanie  PM2 Kopiowanie  PM3 Kopiowanie  PM4 Kopiowanie  PM5 Kopiowanie  PM6 Kopiowanie   PM7 Kopiowanie  PM8 Kopiowanie  PM9 Kopiowanie  PM90 Kopiowanie  PM91 Kopiowanie  PM92 Kopiowanie  PM93 Kopiowanie  PM94 Kopiowanie  PM95 Kopiowanie  PM96 Kopiowanie  PM97 Kopiowanie  PM98 Kopiowanie PM99 Kopiowanie  PM991 Kopiowanie  PM992 Kopiowanie

Niech ten czas wielkanocny pozwoli Wam oderwać się od codziennej bieganiny, zasiąść przy świątecznym stole i spędzić radosny czas w gronie bliskich. Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt ! ;)


" English is fun"

W dniu 7 lutego 2019r., odbył się ogólnobursowy Konkurs z języka angielskiego. W tym roku w Konkursie wzięło udział 25 wychowanków. Uczestnicy mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności i wiadomości w zakresie słownictwa i gramatyki, rozwiązując rebusy, krzyżówki, diagramy itp. Zwycięzcą konkursu został Filip Mikołajczyk, II miejsce zajął Eryk Gąbka, a Bartłomiej Kędzia miejsce III - wszyscy laureaci to wychowankowie grupy I. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez p. Martynę Orleańską. Laureatom gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy wszystkich do udziału w "English is fun" w przyszłym roku szkolnym!!!

eif  eif1  eif2  eif3


Gala Talentów.

Tegoroczna "Gala Talentów" miała charakter naboru załogi na statek, który aby mógł być sfinansowany przez Unię Europejską, powinien spełnić pewne wymogi - załoga musiała wykazać się talentami, odpowiadającymi danym stanowiskom. Kapitanem na statku był Michał Rybka, który wraz z łowcą talentów Jakubem Izydorczykiem, prowadził imprezę i czuwał nad prawidłowym przebiegiem rekrutacji. Na stanowisko menagera marzyciela, aplikowała Natalia Cłapka z utworem "Rzeka marzeń". Radiotelegrafistą, dbającym o kontakt z lądem został Szymon Wysota. Nad bezpieczeństwem załogi czuwał Rafał Rettig (który w futerale ma nie tylko skrzypce), w utworze "Piraci z Karaibów". W bocianim gnieździe zasiadł ten, który potrafi dostrzec, to co nie dostrzegalne, nasz poeta Jakub Palczewski wraz ze swoim asystentem Bartoszem Maćkowiakiem. Znawczynią wód wszelakich, okazała się Wiktoria Wasielewska, recytując wiersz W. Szymborskiej pt. "Woda". Metereologiem naszego rejsu została Kornelia Krysińska, śpiewając nam "Czas nas uczy pogody". Kucharzami na statku zostali Sandra Góralewicz i Miłosz Niwa oraz inni uczestnicy warsztatów kulinarnych, a kelnerem na rolkach Bartosz Szelągowski. Specjalistką od wizerunku została Aleksandra Łuczak, która podpowiadała wszystkim w co się ubrać na spotkanie z tubylcami, śpiewając utwór " W spodniach czy w sukience". Dekoratorkami wnętrz całego statku były: Marcelina Grabowska, Faustyna Gałach i Ewa Kamińska, a funkcję bosmana godnie reprezentował Adam Domagała.

Koniec  GT2  GT3  GT4  GT5  GT7  GT8  GT9 2 GT9 1 GT01  GT6 GT02  wspólne


Pole żonkilowe w rozkwicie.

To już kolejna wiosna, kiedy możemy podziwiać efekty naszej współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Chorych "Hospicjum św. Józefa". Zrobiło się żółto, wiosennie - wstąpiła NADZIEJA !

żonkil20191 żonkil20194 żonkil20195  żonkil20193 Kopiowanie


"Nie bądź łoś, daj coś"

Jak co roku, w okresie zimowym, trwała w naszej bursie akcja charytatywna na rzecz Bezdomnych Zwierząt  ze Schroniska w Wysocku Wielkim. W tym roku udało nam się zebrać 588,00 złotych!!! Kwota ta została przeznaczona na zakup specjalistycznej leczniczej karmy dla podopiecznych schroniska. Dziękujemy Wam serdecznie w imieniu wszystkich Piesków i Kotków.

PS.Pomaganie zwierzętom jest bezcenne ;)

schr2019


 

"O transplantologii w bursie"

12 marca 2019r. odbyło się spotkanie na temat transplantologii, które zorganizowały bursantki - na co dzień uczennice Liceum Sióstr Salezjanek D.Talarczyk , M.i K. Nowickie wraz ze swoją nauczycielką p.B.Jędrzejak. Podczas spotkania nasza młodzież nie tylko zgłębiała temat transplantologii, ale także otrzymała "oświadczenia woli", dzięki którym ,może w przyszłości ofiarować komuś drugie życie po swojej śmierci.

trans  trans1

 


"BURSONADA 2019"

7 marca 2019 odbyła się "bursonada" , czyli zmagania z wiedzą na wesoło. Podczas tej edycji 12 uczestników - 3 przedstawicieli z każdej grupy - rozwiązywało różnego rodzaju zadania: pamięciowe, logiczne, językowe oraz manualne. Dzięki refleksowi, spostrzegawczości oraz wytrawnym kubkom smakowym pierwsze miejsce w ogólnobursowej zabawie zajęły dziewczeta z gr. II. Na drugim miejscu byli chłopcy z gr. III. Trzecie i czwarte miejsca przypadły grupom IV i I. Kolejna  "Bursonada" już za rok. Zapraszamy.

bur  bur1  bur2  bur3  bur4  bur5  bur6  bur7

 


"Drogi do Niepodległości"

W lutym zakończyliśmy realizację programu obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uhonorowaniem naszych wcześniejszych działań, był wyjątkowy koncert " Drog do Niepodległości " , którego mieliśmy okazję być świadkami aż dwukrotnie. Dyrekcja, wychowawcy, młodzież, a także zaproszeni goście: przedstwiciele Rady Osiedla nr 4 i Stowarzyszenia " Ludzie dla Ludzi ", dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wlkp. oraz seniorzy z pobliskiego Klubu " Senior + ", oprócz wysłuchania dzieł choćby takich jak " Rota ", " Pierwsza brygada " czy " Żeby Polska była Polską ", mieli także okazję zobaczyć, wykonane przez młodzież reportarze, w których to nie tylko przedstawiono różne drogi doprowadzenia do wolnej ojczyzny, ale także przybliżono historię samego Ostrowa Wlkp. Oba koncerty, nad których realizacją czuwali: p.wicedyrektor K.Rybicka oraz wychowawcy: p. M. Łuczak-Wasielak i p.K. Krajewski, spotkały się z uznaniem słuchaczy, bez względu na przedział wiekowy. Dla młodego pokolenia był on bowiem ciekawą lekcją historii i patriotyzmu, dla starszego zaś chwilą refleksji na temat minionych czasów. Tym, co łaczy oba pokolenia jest niepodważalny fakt życia i wzrastania w wolnej i niepodległej ojczyźnie.Koncert był niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych  w bursie.

1 Kopiowanie 2 Kopiowanie 7 Kopiowanie 8 Kopiowanie 9 Kopiowanie 10 Kopiowanie 14 Kopiowanie 15 Kopiowanie 18 Kopiowanie 3 Kopiowanie 6 Kopiowanie


 Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu:Działajmy razem". Nasza bursa oficjalnie dołączyła do obchodów DBI. Akcja informacyjna odbyła się 11 lutego 2019 roku.Wychowankowie propagowali działania na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych oraz promowali pozytywne wykorzystanie Internetu w formie happeningu, który polegał na przedstawieniu historyjek: "Bądź bezpieczny w sieci". Wychowankowie odgrywali role, których bohaterowie poznają zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Ponadto rozpropagowano wśród młodzieży ulotki: - Fomo-jak sobie z tym radzić, - Pięć kroków do prywatności, - Radzenie sobie z cyberprzemocą. W ramach akcji w holu bursy w formie plakatowej zaprezentowano ciekawe hasła wymyślone przez wychowanków, które są cennymi wskazówkami do prawidłowego korzystania z Internetu. Na koniec odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z nadkom. K.Kulą "Bezpieczeństwo w sieci - cyberprzemoc". Zapraszamy naszych wychowanków oraz ich rodziców do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi, które dotyczą bezpieczeństwa w sieci, umieszczonych na stronach: www.saferinternet.pl, www.akademia.nask.pl, www.cybernauci.pl

inter inter1 inter2 inter3 inter4  inter5 inter6 inter7


Teatr Prawie Wielki

" Duety" 

Teatr Prawie wielki - czyli grupa aktorów amatorów z Kowalewa z liderką Aldoną Jańczak 06.02.2019 zawitała do naszej bursy ze spektaklem " Duety ". Goście przybyli na zaproszenie pani M.Kaczmarek. Aktorzy przedstawili sceny z największych dzieł literatury polskiej i światowej: "Pamiętniki Adama i Ewy", "Mały Książe", Śluby Panieńskie", "Zemsta", "Pan Tadeusz", "Romeo i Julia", "Moralność Pani Dulskiej", "Nad Niemnem", "Noce i Dnie", które w groteskowy sposób ukazują relacje damsko-męskie. Spektakl był krótką powtórką dla maturzystów, którzy mieli okazję przypomnieć sobie wątki z dziewięciu przedstawionych lektur. Po spektaklu został ogłoszony konkurs ze znajomości tytułów odegranych dzieł literackich, który wygrała Ewa Kamińska. Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

tpw tpw1 tpw2 tpw3 tpw4 tpw5 tpw6 tpw7 tpw8 tpw9


 Spotkanie Noworoczne Emerytów

10 stycznia odbyło się noworoczne spotkanie emertyowanych pracowników bursy z dyrekcją placówki. Czas ten  uatrakcyjnił artystyczny występ wychowanków bursy, wprowadzając nastrój pełen refleksji , wzruszeń oraz miłych wspomnień.

em1  em2  em3  em4  em5  em6


   No to jazda ... :)

We wtorek 08.01.2019r. chętna młodzież wzięła udział w wyprawie na lodowisko. Wyjście było świetną okazją do rozpoczęcia swojej przygody z tym sportem zimowym, a dla bardziej zaawansowanych do szlifowania umiejętności jazdy na łyżwach. Był to czas wspólnej zabawy i dużej dawki uśmiechu                     

    l1  l2  l3  l4

    l5


#RazemNaŚwięta - WIGILIA 2018

Boże Narodzenie, to szczególny czas. To czas, kiedy zmieniamy na lepsze nasz stosunek do życia. To czas radości, kojarzący się z wyjątkowym nastrojem, rodzinnymi spotkaniami, zapachem choinki, oraz pięknymi dekoracjami. Wigilijne spotkanie, to także tradycja  Bursy i stanowi jej ważny element. Ta szczególna,  uroczystość odbyła się we wtorek 18 grudnia 2018r. Przy wspólnym stole zasiedli zaproszeni goście: wicestarosta p.Roman Pacholczyk, ksiądz Łukasz z parafii św. Pawła, przedstawiciele Rady Osiedla nr 4 oraz dyrekcja, wychowawcy i pracownicy administracji. Świąteczny nastrój podkreślił wspaniały występ artystyczny, opracowany przez wychowawców p. Annę Klimek i p. Katarzynę Grzeszczyk w wykonaniu wychowanków. Dzięki wysiłkom naszych pań kucharek, mieliśmy okazję skosztować pysznych,  tradycyjnych wigilijnych potraw oraz upieczonych i ozdobionych własnoręcznie przez młodzież bursową pierniczków świątecznych. Wieczór ten, jak co roku przebiegał w atmosferze ciepła i wzajemnej życzliwości.

2018  20181 20182  20184  20185  20186  20187  20188  20189  201810  201811  201812


#RazemNaŚwieta - " Nie bądź łoś, daj coś"

Co roku, w bursie przed Świętami Bożego Narodzenia rozpoczynamy akcję charytatywną. Podczas tej akcji organizujemy pomoc dla podopiecznych ze Schroniska dla Zwierząt w Wysocku Wielkim. W ramach akcji 13 grudnia 2018 roku, zorganizowaliśmy spotkanie młodzieży z panią Kingą Baron - lekarzem weterynarii oraz z panią Pauliną Malińską- pielęgniarką weterynaryjną. Zaproszeni goście rozmawiali z młodzieżą na temat szeroko pojętej opieki nad zwierzętami i pomocy weterynaryjnej. Zachęcali także do udziału w wolontariacie w Schronisku dla Zwierząt. Wychowankowie mieli również okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy dla małych zwierzat - głównie psów i kotów.

WET  WET1  WET2  WET3


#RazemNaŚwięta - Grudniowe warsztaty kulinarne

Jak grudzień, to święta, a jak święta, to pierniki. Dlatego właśnie spotkaliśmy się w tym miesiącu aż trzy razy. Pierwsze spotkanie. to przygotowanie i wyrobienie pachnacego przyprawami ciasta, następne wykrawanie i pieczenie pierników (aromat korzennych przypraw unosił się w całej kuchni), a ten trzeci raz, to dekorowanie i przystrajanie naszych małych dzieł sztuki. Pierniki przygotowane na warsztatach, zagościły na uroczystej bursowej wigilii.Było smacznie ;)

pier c  pierc1  pierc2  pierc3  dekp  dekp1  dek2  dekp4 


Warsztaty kulinarne kolejny sezon ;)

Królowa polskich śniadań KANAPKA w nowej odsłonie, zagościła na bursowych warsztatach kulinarnych.

PODAJEMY PRZEPIS NA ZDROWĄ I NIE NUDNĄ KANAPKĘ

* Domowy chleb pszenno-orkiszowy z dodatkiem siemienia lnianego , ziaren słonecznika i dyni.

* Pasty;

- z makreli dla miłośników ryb,

- z piersi kurczaka i suszonych pomidorów dla mięsożernych,

- NUTELLA z ciecierzyce, czekolady, orzechów nerkowca i daktyli dla wymagających łasuchów.

kanap  kanap1  kanap2  dynia3  kanap3  kanap4  kanap5


Spotkanie z Markiem Rezlerem

8.11.2018 roku w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, nasi wychowankowie uczestniczyli w promocji książki "Polska Niepodległość 1918" poznańskiego historyka - Marka Rezlera. Autor wygłosił promocyjny wykład, w którym rozprawia się z szeregiem polskich mitów, skutecznie je obalając. Spotkanie zakończyły indywidualne rozmowy z autorem oraz wypisanie autorskich dedykacji.

811n  812n  813n


Bursa czyta Dzieciom

Kolejny już raz, wolontariuszki odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 15 w Ostrowie Wielkopolskim, w celu propagowania edukacji czytelniczej wśród najmłodszych odbiorców literatury. Podczas cyklicznego spotkania, czytały dzieciom bajki: Roksana Krawczyk i Klaudia Brdys.

44626711 750543198614058 6039429307355694977 n Kopiowanie


Wycieczka  - śladami miejsc pamięci - ostrowskie cmentarze.

 5.11.2018 wychowankowie bursy szczególnie zainteresowani historią Polski i Wielkopolski wraz z wychowawcami M.Łuczak-Wasielak i K.Krajewskim odwiedzili  ostrowskie cmentarze. Zapalono znicze na grobach powstańców wielkopolskich, Jana Mertki- pierwszego poległego w 1918 roku powstańca wielkopolskiego, Stefana Rowińskiego- patrona bursy, pierwszego burmistrza Ostrowa po odzyskaniu niepodległości oraz księdza Augustyna Szamarzewskiego zasłużonego w walce z germanizacją w XIX wieku proboszcza ostrowskiej parafii. Wycieczka niewątpliwie poszerzyła wiedzę historyczną uczestników o nowe nieznane im dotychczas fakty.


Konkurs wiedzy historycznej w bursie.

 Kogo Józef Piłsudski powołał 17.11.1918 roku na premiera ?

W którym roku 11 listopada ustalono świetem narodowym?

To przykłady pytań zadawanych uczestnikom przeprowadzonego 31.10.2018 roku konkursu wiedzy historycznej, przygotowanego przez wychowawców - K.Grzeszczyk i K.Krajewskiego. Konkurs odbył się w ramach realizowanego w bursie programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 uczestników reprezentowało wszystkie grupy wychowawcze. Większość wykazała się bardzo dobrą znajomością faktów z historii Polski i Wielkopolski, pomiomo, że pytania w kolejnych etapach posiadały coraz większy stopień trudności. Ostatecznie zwyciężył Bartek Kędzia, przed Michałem Rybką i Michałem Dziewońskim. Laureatów nagrodzono książkami o tematyce historycznej, a wszystkich uczestników konkursu biało-czerwonymi flagami.

pod  pod1  pod2  pod4  pod5  pod6
 


Wieczór literacki z królową kryminału, Agatą Christie.

29.10.2018  w bibliotece Bursy Szkolnej, wychowankowie uczestniczyli w wieczorze literackim, poświęconym twórczości Agaty Christie, najpoczytniejszej autorki wszech czasów. J.Izydorczyk i A. Pyszczorska muzycznie wprowadzili młodzież w nastrój kryminału, podczas którego czytano fragmenty książek "Dwanaście prac Herkulesa", "Trzynaście zagadek", "Tajemnice siedmiu zegarów". Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne tak klimatyczne wieczorki.

wl  wl1


"Quiz wiedzy o Ostrowie Wlkp. i bursie "

Na jakiej ulicy usytuowany jest Stadion Miejski, co oznacza skrót MRB? To tylko niektóre pytania, z którymi musieli się zmierzyć nowoprzyjęci wychowankowie, biorący udział w tytuowym Quizie. W wyniku zdrowej rywalizacji I miejsce zajęła Anna Pyszczorska, II Julia Łuczak, a III Oliwia Kozyrska. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy, nie tylko wiedzy "ogólnobursowej", ale także znakomitej orientacji w terenie :)

Q  Q1  Q2


Bieg Niepodległości

W ramach obchodów 100 lecia Niepodległości wychowankowie Bursy Szkolnej wzięli udział w Biegu Niepodległości. Został on zorganizowany w celu upamiętnienia wydarzeń historycznych, które miały miejsce 18 października w Polsce, prawie 100 lat temu.  Uczestnicy biegu wystartowali z bursy, a zakończyli swój bieg pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ulicy Wrocławskiej w Ostrowie Wlkp. Młodzież na tę okazję, samodzielnie wykonała emblematy na koszulkach, podkreślające patriotyczny charakter minionych wydarzeń. Koszulki te, nasi sportowcy mieli na sobie podczas biegu, czym budzili duże zainteresowanie mieszkańców naszego miasta. Pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich złożyliśmy kwiaty, oddając hołd tym, którzy na poczatku XX wieku wywalczyli dla nas wolność i niepodległość.

  D0022 Kopiowanie  D 0024 Kopiowanie  D 0030 Kopiowanie  D 0032 Kopiowanie


WITAJCIE W BURSIE !!!

  Zgodnie z tradycją, jak co roku spotkaliśmy się z naszymi nowymi koleżankami i kolegami, aby przyjąć ich oficjalnie do bursowej społeczności. W spotkaniuy przygotowanym przez wychowawców grupy III, p.M.Kaczmarek i p.K.Krajewskiego uczestniczyli również zaproszeni goście - p.dyr. M.Mocek oraz wychowawcy. Koledzy z Młodzieżowej Rady Bursy zaprezentowali sfilmowane wywiady, które przeprowadzili z nowoprzyjętymi do naszej bursy. Wynika z nich-co nas cieszy, że wszyscy doskonale się u nas czują !!!  Podczas spotkania mogliśmy ponadto usłyszeć kilka piosenek. Wśród wykonawców znaleźli się również uzdolnieni wokalnie, rozpoczynający swój pobyt w bursie debiutanci- Kornelia i Franek. Popisy gry na skrzypcach zademonstrował również debiutant- Rafał. Na koniec odbyło się tradycyjne ślubowanie oraz wręczenie okolicznościowych legitymacji bursanta. Upływające w sympatycznej atmosferze spotkanie, zakończyła p.dyr.M.Mocek, życząc swoim nowym wychowankom niezapomnianego pobytu w bursie.

pasowa  pasow1  pasow2  pasow3  pasow4  pasow5  pasow6


NOWOŚCI KSIĄŻKOWE....

Kolejna porcja nowości w bursowej bibliotece. Serdecznie zapraszamy młodzież po nowe publikacje.

książki 1  książki 2  książki3  ksiązki4


ŻONKILOWE POLE NADZIEI

8 października 2018 roku Bursowy Klub Wolontariusza zorganizował uroczyste dosadzanie cebulek żonkilowych na naszym Polu Nadziei. Pola Nadziei to program stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Cebulki tych kwiatów przez jesień i zimę nabierają siły by rozkwitnąć na wiosnę. Ich wola życia jest metaforą walki z chorobą. Siła żonkili daje nadzieję na kolejną wiosnę.Zasadzone jesienią cebulki, wiosną zmieniają w kwitnące Pola Nadziei.

Również w ten sam dzień Bursowy Klub Wolontariusza przeprowdził akcję informacyjną dotyczacą wolontariatu organizowanego w naszej placówce.

ż  ż1  ż2  ż3


III EDYCJA WYBORÓW NA SUPER CHŁOPAKA BURSY 2018/2019

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt ogłosić, iż zwycięzcą tegorocznej edycji Wyborów na Super Chłopaka Bursy - został ADAM CZAJKA.  Miejsce drugie zajął Bartosz Maćkowiak. Miejsce trzecie przypadło Maciejowi Andrzejewskiemu.  Do konkursowych zadań stanęło 10 kandydatów. Podobnie jak w roku ubiegłym, chłopcy w walce o „tytuł”, musieli wykazać się m.in. poczuciem humoru, wiedzą z zakresu kosmetologii oraz umiejętnościami tanecznymi.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały dziewczęta z MRB. Nagrodę publiczności otrzymał Franciszek Szymański, który ujął damską część widowni swoim poczuciem humoru.  Ponadto z okazji Dnia Chłopca, męską część wychowanków poczęstowano pysznymi owocowymi szaszłykami - przygotowanymi przez dziewczęta z grupy II i IV.  Wieczór upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.
Życzymy naszym kolegom śmiałości w dążeniu do własnych celów

DSC 0257 Kopiowanie DSC 0241 Kopiowanie DSC 0230 Kopiowanie DSC 0202 Kopiowanie

DSC 0188 Kopiowanie DSC 0186 Kopiowanie DSC 0130 Kopiowanie DSC 0120 Kopiowanie


„Kto wie więcej na temat Regulaminu Bursy Szkolnej”

W poniedziałek 17 września 2018 roku drużyny chłopców i dziewcząt, nowoprzyjętych do bursy, stanęły do rywalizacji. Zgromadzona w świetlicy bursy publiczność, aktywnie wspomagała swoje drużyny. Uczestnicy konkursu, prawie bezbłędnie, odpowiedzieli na dwadzieścia wybranych losowo pytań. Pomimo krótkiego pobytu w bursie wykazali się doskonałą znajomością obwiązujących przepisów. Konkurs drużyn zakończył się remisem.

DSC 0098 Kopiowanie DSC 0099 Kopiowanie DSC 0103 Kopiowanie DSC 0104 Kopiowanie


„Narodowe Czytanie”

W poniedziałek, 10 września odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego,
w którym wzięli udział: dyrektor placówki M. Mocek, bibliotekarz M. Kaczmarek oraz
wychowankowie bursy. Czytaniu towarzyszył występ artystyczny. E. Strzelecka przy akompaniamencie J. Izydorczyka i R. Rettiga zaśpiewała piosenkę Ed Sheerana – „Perfect”.
Cieszymy się, że mogliśmy popularyzować twórczość S. Żeromskiego, wielkiego pisarza.
Już dziś zapraszamy do wspólnego czytania za rok!

DSC 0057 Kopiowanie DSC 0063 Kopiowanie DSC 0064 Kopiowanie DSC 0065 Kopiowanie

DSC 0067 Kopiowanie DSC 0068 Kopiowanie DSC 0069 Kopiowanie DSC 0071 Kopiowanie DSC 0072 Kopiowanie

DSC 0081 Kopiowanie DSC 0084 Kopiowanie DSC 0095 Kopiowanie


„Nowy rok szkolny – rozpoczęty!”

2 września o godz. 16.00, rozpoczęło się kwaterowanie wychowanków nowoprzyjętych.
Tego samego dnia odbyło się także spotkanie z ich rodzicami, któremu przewodniczyła dyrektor Bursy p. M. Mocek. Podczas spotkania opiekunowie zostali zapoznani m.in.
ze Statutem i Regulaminem placówki, Programem Wychowawczo - Profilaktycznym na obecny rok szkolny, a także z kosztami, jakie będą ponosić w związku z zamieszkaniem ich dzieci w bursie.

 DSC 0046 Kopiowanie DSC 0048 Kopiowanie


SZANOWNI RODZICE
DRODZY WYCHOWANKOWIE

Kwaterowanie do bursy rozpoczynamy w niedzielę 2 września 2018 roku:
od godz. 16:00 - 17:00 wychowankowie nowoprzyjęci
od godz. 17:00 wszyscy pozostali wychowankowie.
Spotkanie z rodzicami uczniów nowoprzyjętych do bursy odbędzie się również w dniu 2 września o godz. 17:00
(obecność rodziców lub opiekunów prawnych obowiązkowa).

Serdecznie zapraszamy